| Marius22222222222 a întrebat:

Fetele ce e mai riscant anal Sau oral? neprotejate

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Din ce stiu, oralul este mai putin riscant

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dintre cele doua variante...sexul anal este considerat mai riscant!
https://www.sfatulmedicului.ro/......anal_17684

mai riscant este sexul anal decat cel oral in ceea ce inseamna transmiterea unor afectiuni, BTS-uri.
Alaturi de infectiile bacteriene, sexul anal este insotit si de cresterea riscului de infectii cu transmitere sexuala.

| dullcat a răspuns:

Ambele...

| Andreiut96 a răspuns (pentru dullcat):

Daca e riscant, de ce mai faci oral?

| dullcat a răspuns (pentru Andreiut96):

Pai riscant este pentru cine exploreaza fara limite, asa cum fac multi adolescenti si adulti deopotriva, nu pentru cupluri serioase. Ofer pentru ca este parte din actul sexual si nu am niciun motiv de ingrijorare, avand o relatie stabila de aproape 7 ani.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ambele. Majoritatea bolilor venerice se iau in ambele cazuri.

| vodami92 a răspuns:

Oral ca faci cancer la gura! iar anal ca faci cancer in fund!