| Marbella188 a întrebat:

" Cum se face ca in ziua ovulaţiei prietenul meu s-a terminat in mine doar putin si eu nu am ramas gravida? Nu am luat pastila de a doua zi pentru ca sunt alergica. Si mi-a intarziat 2 zile, mi-a venit la 30 de zile, dar a venit. Si m-a tinut 6 zile" pentru o prietena intreb, multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Explicatiile pot fi mai multe :
1.) Ciclul tau menstrual NU este foarte bine reglat si din acest motiv actul sexual NU a fost intretinut in ziua ovulatiei si nici a perioadei fertile
2.) Sperma sa NU contine spermatozoizi motili si viabili fiind intr-o buna masura... infertila,
3.) Ovarele tale NU produc OVULE VIABILE din cauza existentei unor posibile afectiuni fiziologice sau probleme la nivelul trompelor uterine,
4.) Din cauza unui uter retrovers sau a unui endometru insuficient dezvoltat din cauze hormonale,
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Norocoasă ce sa zic laughing acu nici la ovulație nu-i șansă maximă să rămâi ci șansă muult mai mare comparat cu zilele nefertile cum nici în zilele nefertile nu-i 100% exclus că nu rămâi

| Crackman a răspuns:

Este steril