| ingerash_8177 a întrebat:

Buna!big grin am 13 ani si de curand mi-am facut un prieten care e din clasa la mine. oare ar trebui sa le spunem si celorlalti de noi doi sau sa pastram totul secret? se accepta orice raspunswinking

14 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Nu stiu daca crezi ca colegii tai is de treabaa si nu dau cu ciokuuu si sa afle apoi profesorii diriga/dirigu si sa fie mai rauu ik sa pastrati totul secret

| Ciprian a răspuns:

Poti sa le spui sau nu. E treaba ta. Daca stii ca sunt mai rautaciosi poti sa nu le spui. Daca sunt ok le poti spune.

| Ctynnaa a răspuns:

Bunakiss. Eu am 14 ani, deci stiu cum e scumpalaughing. Nu e neaparat sa le spunetioh go on, lasa-i sa va vada impreunalaughing. Va fi mai coolbig grin, si te vor intreba ei ce e intre voi, fara grijalaughing

| Pufiiix a răspuns:

Pai depinde cum sunt colegii tai

de obicei baietii st mai rautaciosi la varsta asta si deseori fac misto

daca e asa cum am zis eu iti sugerez sa pastrezi totul secret, dar nu iti va reusi pentru o peroada prea indelungata pentru ca fiind in aceeasi clasa nu veti putea rezista sa nu stati unul langa celalalt.

byehappy

| Mariaa20 a răspuns:

Eu spun sa pastrati pentru voi secretul. spune-i cele mai bune prietene ale tale.sau celui mai bun prieten al lui.
pentru ca nu se stie ce vorbe vor baga ceilalti de tine ca el sa se desparta de tine.sunt multi invidiosii in lume asta.sunt multe persoane care il plac pe un baiat si tu se intampla sa fi cu el iar cand baga strambe din burta despre tine si tu o intrebi zice ca ea nu-i devina cu nimic si impotriva are toata vina.
eu zic sa pastrezi pentru tine./

| BlueLine a răspuns:

Depinde cum vreti voi asta tongue
Daca nu vreti sa fie secret puteti sa dati vestea
Dar daca vreti ca nimeni sa nu stie de relatia voastra din clasa e bine sa nu ziceti nimic don't tell anyone

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Pai...nu stiu daca ai probleme cu colegii ar fi de preferat sa zici daca nu nu stiu cum vreihappy
Zic ca ar fi bine sa ziciwinkingDar este doar parerea mea

| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Eu zic sa zici dar acum cum vreihappy

| ingerash_8177 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! dar va mai multumesc si ca nu ati fost rautaciosshi! :*

| stefan97nic a răspuns:

Pai depinde de ce colegi ai. Daca sut de treaba si nu rad de voi sau isi bat joc poti sa le spui. Dar daca ei rad atunci nu ti-as indica. Dar treaba ta tu iti cunosti colegii dar mai bine le-ai spune ca oricum se va afla.

| music4ever a răspuns:

Nu are rost sa spui intregiii clase, crede-ma asa mi s-a intamplat sh mie, am avut un prieten din clasa de la mine si o zis la toata clasa si inca un baiat din clasa o zis la alti din alte clase si o sa isi bata joc de tine

deci nu spune

la fel cum zice @Mariaaaa sa spui doar unei prietene pe care o crezi apropiata si care stii ca iti va pastra secretul

| Doi2 a răspuns:

Wow nu inteleg voi sunteti prieteni adica amici sau cu relatii intime?

| Elle1470 a răspuns:

Pai, daca voi chiar aveti incredere in colegii vostri, ca nu vor interveni in relatia voastra, le puteti spune

Dar daca sunt de-astia barfitori si rautaciosi, mai bine o lasati balta, si sa nu dati de inteles ca sunteti impreuna ca e posibil sa iasa urat

Succeswinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine pastrati secret nu de alta dar se pot ivi multe probleme cu gurile rele... poti sa-i spui celei mai bune prietene insa doar in cazul in care chiar ai incredere in eawinking