| Catti a întrebat:

Buna big grin Am si eu o intrebare:Sa incep cu inceputul : Acum doi ani, intr-o vara, intr-o zi mai exact, am cunoscut un baiat (pe care eu il stiam doar din vedere) care a intrat in grupul meu de prieteni si de atunci venea in fiecare seara sa stea cu noi. Cu timpul am inceput sa il plac, dar el o simpatiza pe prietena mea cea mai buna si au cazut de comun acord ca se potrivesc si au ramas impreuna. Intr-un final abia asteptat de mine s-a despartit de ea si a recunoscut ca ma place, dar ceva il impiedica sa stea cu mine. A mai trecut un an in care prietenii lui si prietenele mele incercau sa ne "combine" [asa cum se spune mai nou] dar noi nu si nu. Pana la urma la inceputul vacantei de vara [2010] si-a luat inima in dinti si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, eu am acceptat [doar asteptam asta de 2 ani laughing]. In acest moment suntem impreuna de 7 luni si ceva big grin.Acum vine dilema sad...Mentionez ca el are o sora mai mare cu care ma inteleg extraordinar de bine si ne spunem tot una alteia. Astazi am aflat ca ei o sa se mute cam la 45 de minute distanta de locul in care locuiesc eu sad. M-a lasat masca straight face. El sta la 7 case distanta de mine, sunt obisnuita ca el sa fie zilnic cu mine. Cum sa procedez? Nu vreau sa ma despart deoarece tin enorm la el dar ce sa fac pentru ca nu o sa mai fie acelasi lucru sad? Va multumesc pentru ca mi-ati citit povestea si va multumesc pentru eventualele raspunsuri sadlove struck

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Stai linistita cATy. Crezi ca daca relatia voastra a rezistat "7 luni si ceva", totul se va distruge pentru simplul fapt ca se muta? Nu.happy Eu am colege care fac cate o ora pe drum doarc ca sa vina la liceu, deci asta nu e o piedica. Intr'adevar, cred ca e deranjant ca nu o sa va mai vedeti in fiecare zi, dar gandeste'te, ca daca'ti va fi dor de el, abia vei astepta momentul acela, iar atunci cand va veni momentul in care va intalniti vei fi in al 9-lea cer, va fi mult mai special. Si va puteti vizita pe rand, ca doar are prietenii in acelasi loc ca tine, si tu pe el. Nu e greu, fi optimista. N'a spus nimeni ca e usor sapastrezi o relatie, dar nu e imposibil, si cand reusesti, adica iubesti si simti ca esti iubit\a, e cel mai frumos lucru pe care'l poti simti. Fi fericita, poate fi mult mai rau.
Ai grija de tine!^^

6 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Daca il iubesti vei putea trece peste. Iubirea e foarte mare.Nu conteaza distanta. Oricum, care-i problema? Cand mai iesi in oras poti sa il vezi. Daca tii la el mult, nu ai ce face.Eu zic mai bine, sa treci peste asta;]

Skillz

| Catti explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri love struck

| christinne_1321 a răspuns:

45 d min e pb? nu e asa grav.sunt pers care sunt despartite d mii d km si nu inseamna ca nu se iubesc. iubirea nu are limitehappy

| BuBu_4788 a răspuns:

Nu lasati distanta sa va desparta daca va iubiti nu veti lasa asta sa intervina in relatia voastra asa frumoasa...ai incredere in el si in tine si asa...bine nu mai stiu ce sa zic aaa ascultati inima chiar daca nu e asa de usor cum pare macar incerca pentru ca ea are mereu raspunsul corect

sper ca te-am ajutat

| Hunter_8040 a răspuns:

Iubirea trece obstacole. happy

| siderestulcaramele a răspuns:

Va lipiti cu superglue.