| anonim_4396 a întrebat:

Buna big grin Am si eu o nelamurire. Mai intai sa citeasca doar aceia care sunt in masura sa-si dea cu parerea ( deci nu complexatii, obsedatii, mistocarii. s. a. m. d. p. )
Sexul oral este acel tip de sex in care organele sexuale sunt excitate cu gura.
Undeva am citit ca la categoria "sexului oral"- ieste inclus si atunci cand organele sexuale sunt excitate cu mana.
Cum este pana la urma?
daca pana la urma sex oral in seamna ambele ( gura, mana). care credeti ca este mai grav.sau considerati ca este rusions si scarbos?
Ma refer la o "actiune" de acest tip doar in cazul in care.intre doi oameni exista o relatie de minim 1 an, foarte bine consolidata( intelegere, comunicare) si cu multa iubire, insa in care fata este virgina si nu doreste sa isi inceapa viata sexuala ( baiatul nu o constrange, dimpotriva).
Credeti ca este vreo diferenta ( ma refer la gravitatea faptei) in a excita pe cineva cu mana sau in a excita pe cineva cu gura?

P. S: nu vreau raspunsrui de la oameni neseriosi, primiti expert :X si as dori pe cat posibilul sa se raspunda la toate intrebarile adresatebig grin Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ShadowHit_1508 a răspuns:

Pai in timpul sexului organele care ti se excita tie sunt organele genitale mana si gura sunt niste "instrumente" pe care partenerii le folosesc ca sa aiba senzatzii cat mai intense si reciproc daca esti cu cineva il iubesti trup si suflet tii la el nu ti se va parea scarbos daca-i faci un sex oral sau invers trebuie sa-i iubesti fiecare latura a trupului daca vrei sa ai o relatzie indelungata funda?

6 răspunsuri:
| Intelligence a răspuns:

@ShadowHit : am o relatie de multa vreme, sunt virgina, si DA. iubesc totul la iubitul meu.la fel cum face si elhee hee
Deci.sex oral este- daca iti satisfaci partenerul si cu mana, nu este daca il satisfaci doar cu gura?hee hee Ms de raspunsuri love struck

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Http://www.imaginelife.ro/......as_cu_pas/
De aici vei afla cum se face si trebuie sa tii cont.
Fiecare face in patul lui ce-i place... daca si partenerul doreste sa faca ceea ce-ti place!

| Ingerash a răspuns:

Nu este rusinos/scarbos nici cu mana nici cu gura, atata timp cat ambii parteneri sunt de acord

| Chrisstine a răspuns:

Mie una mi se pare putin scarbos laughingacum nu stiuhappy

| DREAMER_5048 a răspuns:

Sexul oral este cu gura, de aici si cuvantul oral.tu cand dai un examen oral il dai cu mana sau cu gura? ganditi-va si voi putin inainte sa intrebati.

| TeDiSoRuL a răspuns:

Daca tu stai sa te gandesti daca e rusinos/scarbos, inseamna ca nu vrei sa faci asa ceva... Cand vei fi pregatita sa-ti incepi viata sexuala, sa te gandesti putin la intrebarea asta care ai pus-o si iti vei raspunde singura.

Multa lume spune ca femeile cand ii fac oral ( gura ) la barbat este riscant pentru ca ph-ul barbatului e mare si poti face complicatii la gat si prostii... Bine, asta e spus de persoane care poate is fara cap. Inca nu se stie 100%... Dar cred ca oralul se practica de mult si pana acum nu am auzit o femeie sa moara din cauza oralului happy