| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu nu vrea sa facem sex iar eu da si ii cer dacă a trecut mult timp și el spune ca îl presez prea tare, îl stresez si nu vrea asa. Vrea sa aștept puțin.La ce se refera sa astept? De ce nu inițiază sexul doar masturbarea langa mine o face?

30 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Caută-ti altul. Ăsta a făcut prea multă la.bă la viata lui si sexul cu o femeie nu-l interesează.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are pe alta

| Violleta2022 a răspuns:

Cand masturbarea devine o obsesie, atunci sexul nu mai este o placere.
Da-i papucii si cauta-ti altul!

| dullcat a răspuns:

Buna.Sa inteleg ca voi doi nu ati intretinut niciodata relatii sexuale? Nu este o problema, nu judec, dar totusi este o problema cand fiecare vrea altceva.
Probabil il sperie maxim gandul ca ai putea ramane insarcinata? Indiferent cat hate primesc eu pe aici cand incerc sa aduc putina informatie la categoria dragoste si sex, daca mai multi ar citi relatari ale oamenilor care s-au trezit cu sarcina fara sa vrea, desi au folosit prezervativul sau faimoasa metoda a retragerii, preferata barbatilor, care o considera super eficienta (desi nu e!), s-ar schimba enorm perspectiva acestora.

Raspunsul lui, sa mai astepti, e pur si simplu vag, inevitabil va duce la frustrari ulterioare din partea ta, din moment ce si rabdarea ta are niste limite.Mna, spune-i ca aveti totusi ceva timp de cand sunteti intr-o relatie, sunteti niste tineri adulti si ai dreptul la o explicatie pertinenta, nu una pe care i-o dai unui copil cand iti cere o jucarie de 87563857 de ori pe an, adica sa astepte.Sa astepte salariul parintilor, craciunul, ziua de nastere? Nu conteaza, raspunsul e acelasi. laughing Pana si pentru copii e enervant (acestia nu sunt chiar asa batuti in cap, pricep mai multe decat dorim noi sa admitem, deci au nevoie de explicatii pe intelesul lor, nu de,, Pentru ca asa am spus eu!''), daramite pentru un adult.

Cumva el este dintr-o familie care pretuieste mult valorile religioase si sexul dupa casatorie? Asta ar explica multe. Daca nu, e cam aiurea.Are si el dreptate, intr-un procent mic, deoarece daca tragi de el si pui presiune in mod clar mai rau vei face, ii va fugi cheful de intimitate, se va decala inca cu niste luni bune.Incercati sa aveti niste discutii mai productive, cand sunteti in toane bune.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă el nu vrea sex cu tine, nu ai ce face. Te vrea virgina pana la căsătorie.

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că e satul, plictisit de tine și poate zboară prin așternuturile alteia.
Doar zic

| Robert2526 a răspuns:

Cauta si tu altul, e clar ca are o problema

| Anamaria132425 a răspuns (pentru Robert2526):

Ce problema?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Daca nu banuiesti ce problemă are, masturbandu-se langa tine, e clar ca si tu ai o problemă.

| Felissa13Eden a răspuns:

Poate e virgin si il frustreaza acest fapt. Dar spui ca a trecut destul de mult timp de cand te rogi de el. Vorbiti deschis, e normal intr-un cuplu sa faceti si asta.

| Anamaria132425 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Dar dc sa te frustreze ca ești virgin toti au fost virgini la inceput.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Anamaria132425):

Asa este, sunt de acord. Dar se promoveaza imaginea de macho man, mare cuceritor si multi barbati sunt frustrati cand nu sunt considerati asa.

| Anamaria132425 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Dar eu i am explicat ca este ok și nu vreau așteptari irealiste

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Anamaria132425):

Să știi că bărbații sunt mult mai nesiguri pe ei decât femeile, indiferent cât ne plângem noi că suntem grase\ slabe.

| tunoi88 a răspuns:

Ce slab este happy initiaza tu si vez ce face si ce zice. Poate nu a facut niciodata si ii este teama happy eu nu cred ca exista baieti de genul, sa fuga de laughing

| Anamaria132425 a răspuns (pentru tunoi88):

Pai teama n ar trebui sa dispară langa persoana pe care o placi?

| tunoi88 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Daca vrei sa discutam scrie mi in privat, sa iti explic mai detaliat!

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Cati ani aveti amandoi?

| Anamaria132425 a răspuns (pentru GeaninaGeanina782):

22 respectiv el 23

| Anamaria132425 a răspuns (pentru GeaninaGeanina782):

Il astept de 1 an și 5 luni și nimic

| timidu89 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Posibil sa fie impotent. Nu ați făcut-o niciodată?

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Dar intrebarea mea, de cand sunteti impreuna nu ati facut sex deloc? Daca e asa, atunci eu zic sa il lasi ca nu e de nasul tau! Incearca sa vorbesti cu el despre chestia asta

| Anamaria132425 a răspuns (pentru GeaninaGeanina782):

Am făcut dar ii moare când o facem și nu avem un contact cu durata normala

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Nu este atras de tine, fata! Si eu am patit asta in trecut si am schimbat partenerul.De aia cel mai probabil te refuza sau poate are impotenta

| Anamaria132425 a răspuns (pentru GeaninaGeanina782):

Cum sa nu fie atras

| GeaninaGeanina782 a răspuns (pentru Anamaria132425):

Nu este atras fata de tine, nu il atragi de niciun fel, ori e varianta asta ori varianta cu impotenta! Una din astea doua trebuie sa fie cauza.Nu as vrea sa ma bag intre voi sa zici ca am gand rau asupra voastra dar eu daca eram in locul tau ii dadeam papucii de mult timp, pana la urma e vorba si de placerea ta, nu? Ia sa vezi ca daca se duce la alta ii sta sculata 24/7… si poate intretine contacte sexuale de durata normala

| Anamaria132425 a răspuns (pentru GeaninaGeanina782):

Da a zis ca cu mine nu poate dar dacă ar începe cu alta persoana ar putea.

| Usertpu2024 a răspuns:

Bună,

Am trecut prin asta ca băiat la fel ca prietenul tău. Îmi poți lăsa o adresa/nr/Fb/etc sau ceva și putem discuta și poate te pot ajuta sa îl înțelegi și sa rezolvați problema... Asta desigur dacă ții la el și vrei ceva în continuare cu el happy

| Anamaria132425 a răspuns (pentru Usertpu2024):

Da, da mi acces la mesaje în privat aici

| terminator90 a răspuns:

Lasa-mi un email s-au un contact ceva fata mea si te duc eu pe culmile fericirii daca bou doarme pe coada langa tine te fac eu fericita te pup si astept mesaj de la tine?