| Maria_4522 a întrebat:

big grin. Deci de aproape un an am cunoscut un baiat. Eu eram in vacanta la bunici iar el locuia acolo. El era la varul meu cand eu m-am dus la el si pur si simplu a fost dragoste la prima vedere. Atunci nu a durat nici o zi si deja eram impreuna. Toate bune si frumoase. Dupa 3 luni ne-am certat. Evident, vina mea. Ma purtam asa urat cu el. Acum regret. Eu aveam 14 ani iar el 16. Acum am 15 ani iar el 17! Cand ne-am despartit nu am vorbit cu el o luna, schimbasem numarul si id si tot. Dupa o luna l-am sunat asa, nu stiu de ce. Am aflat ca isi facuse o prietena. Inca este cu ea. Sunt impreuna de 5 luni dar tipa il face sa sufere si il minte si de multe ori la si inselat. Cum vede un baiat mai dragut imediat se duce cu ala apoi tot la el se intoarce. In aceste 5 luni am tinut legatura cu el dar nu am vrut sa ma bag peste ei doi. Acum o saptamana am inceput sa vorbim despre trecut. Mi-a spus ca ar renunta la tot pentru mine pentru ca, cat timp a fost cu mine a fost fericit. Mi-a spus ca daca vorbim fata in fata (avem multe de vorbit) renunta la ea atunci pe loc langa mine. Vreau sa spun ca despre relatia lor stie si mama ei si se implica mult ba chiar cand se cearta il suna dansa si ii spune ca de ce sau certat si sa se impace ca ea are draci si tranteste tot prin casa. Chiar nu stiu ce sa fac. Tin mult la el dar imi este teama. Si el pune la fel ca ii este teama sa nu il ranesc din nou. Help me! cryingcryingcrying. [ Mereu cand vorbim la telefon inainte sa inchida imi spune: El: " Sa nu uiti ceva". Eu: "Ce?". El: "Ca te iubesc mult!" cryingcryingcrying

4 răspunsuri:
| Sigmund a răspuns:

Romantica povestea voastra.Chiar foarte.Intoarce-te la el, nu ratati amandoi aceasta sansa, pentru ca mai tarziu vei regreta.De ce sa nu o faci daca el chiar ti-a marturisit ca te iubeste si tu il iubesti, este ocazia perfecta ca voi doi sa va impacati.Succes!

| cosmina16 a răspuns:

Pai impacati-va
dc sa il ranesti?
nu fa nimic din ce face actuala lui prietena
daca chiar il iubesti nu ai de ce sa il ranesti
eu zic sa il salvezi cat mai repede
chiar tine la tine
si nu inteleg de ce mai sta cu prefacuta aiastraight face
merita omoratastraight face

| un copil:x a răspuns:

Impaca`te cu el.Ar fi pacat sa nu va mai dati o sansa daca tineti unul la altul. Vorbeste cu el si spune-i sa se desparta de actuala daca vrea sa fie cu tine.Si tie de ce iti este teama? Sa nu suferi? Eu zic ca totusi mai bine regreti ce ai facut decat ce nu ai facut, desi din ceea ce spui tu nu cred ca ai avea ce sa regreti:*

| Miha.Ella. a răspuns:

El te iubeste mult si uh il iubesti. Vorbeste cu el si spune-i ca vrei sa va inpacatzi dar sa rezolve probleme cu actuala lui prietena [daca s-ar numi asa]chatterbox
Daca va iubiti o sa treceti peste tot si e pacat daca nu va inpacati tzio spun din propia experientza:d
Bafta.big grin