| Katsu a întrebat:

Buna dimineata tuturor! Sunt cu prietena mea de aproape 11 luni, ne-am cunoscut pe net.totul a fost ok pana prin august cand murise tata.de atunci totul s-a schimbat, am aflat ca tata avea multe probleme financiare, etc. eu fiind singur, fara bunici si fara mama de mic, doar eu cu tata de 4 ani. Dupa luna august toate s-au intors pe dos, eu ma schimbasem, eram foarte foarte deprimat, sufeream mult, plangeam foarte des, am inceput sa fiu bou cu prietena mea pentru ca imi cerea prea multe, eu nu aveam bani, se rastea la mine, alte ori ma injura tocmai pentru ca eram mai bou si o neglijam.relatia noastra e la distanta de 900km, eu Oradea ea Calarasi.vroia sa vorbim mult la telefon, uneori ma enervam.ma schimbasem in rau. Nu mai eram amuzant si glumet, nu puteam sa fiu.chiar si acum mai sufar dupa tata si plang dupa el.ce ma face sa fiu si mai demoralizat e prietena mea, care de o vreme se comporta foarte urat cu mine, eram foarte gelos si cand venea de la liceu o intrebam in fiecare zi ce-a facut pe unde a fost, etc.ca na imi era sa nu umble cu altu sau alte chestii. De ceva timp jucam un joc, metin2 ca asa mai putem interactiona cat de cat.nu suntem metinari sau ceva de genu' doar de plictiseala jucam.ma rog.ea ma tot insela mai demult pe jocu' asta si acum ce va timp intalnise tot pe jocu' ala nenorocit un baiat care imi era prieten si se imprietenise cu el, ca era de gasca, vorbeau des pe skype, statea cu el si daca ii spuneam sa nu mai vorbeasca imi zicea ca ii pun obligatii si nu poate avea prieteni,"bine fa-ti prieteni"...stiam ca va fi asa si la sfarsitul zilei in care nu vorbisem deloc deoarece a stat cu respectivu iar eu nu am sunat-o ca eram plin de draci, ma suna ea si imi spune ca ne despartim, vrea sa fie cu ala.etc. cunoscandu-l de 3-4 zile iar cu mine fiind de aproape 11 luni. A doua zii m-am luat de ala, zicea ca nu stie nimic, in fine.dupa 2 zile imi spune el ca prietena mea vroia sa ma faca sa sufar, sa ma schimb "in bine" si sa se intoarca la mine dupa vreo 1 luna-doua. Oricum, ne-am impacat dar aproape in fiecare zi ne certam inainte, acum nu pentru ca nu ma mai prea intereseaza, nu mai am incredere in ea si o iubesc dar nici nu o iubesc, poate stiti sentimentu'...o iubesc pentru ce a fost dar nu o iubesc pentru ce mi-a facut. Multi prieteni am intrebat ce ar face ei intr-o situatie ca asta si ei mi-au zis ca na.ar parasi-o ca pe o ta.rfa, etc. dar eu o iubesc prea mult si tin prea mult la ea sa o parasesc,niciodata nu am facut-o nicicum, in niciun fel, insa ea ma injura si ma facea in n-feluri. Imi dau seama ca inca mai tine la ala dupa cum vorbeste, adica cand cheama un prieten il striga pe ala nu pe tovarasu' si alte lucruri de genu'. Mentionez ca o cunosc din luna Mai. Eu acum nu stiu ce sa fac.sa am incredere in ea.sa fiu dulce cu ea, habar nu am ce sa fac.sa o mai iubesc? Sunt complet aburit si parca nu ar mai fii ea.parca ar fi o necunoscuta pentru mine,dau funda la cel mai bun raspuns.
O zi frumoasa tuturor!

Răspuns Câştigător
| Moxomoxo a răspuns:

Relatiile la distanta merg daca sunt bazatepe iubire incredere ect. dar in cazut vostru nu prea e relatie e cam o joaca cel putin din partea ei, relatiile astea pe net si la telefon nu prea sunt de incredere se poate minti foarte usor si ti-o spun din experienta si eu am avut o relatie de genu de 3 luni cu un baiat si il minteam si ect.Va-ti intanit vreodata? si intrebarea asta poate rezolva multe.Sincer din cate ai scris u fata aia pare ca s-a jucat cu tine si k doar a vrut sa isi piarda timpul na asta face plictiseala din om, iar acum s-a plictisit de tine si de aceasta relatie si daca ai zis ca v-ati despartit si vrea din nou sa-va impacati inseamna k ori te iubeste ori s-a plictisit fata si mai are chef de misto sau ii placea ca mai are cu cine sa isi piarda timpul.Tu nu ai de unde sa stii si sa fi sigur ca ia nu mai are pe nimeni acolo la ea in oras ea iti zice "nu mai am pe nimeni iubitu"dar poate in acelasi timp ea mai vorbeste cu 10, te-ai gandit? Mai e si faza cu injuratul ori scuza-ma ca daca te iubea nu te injura nu o face pentru ca trebuie sa existe iubire si respect ori asta nu exista ea trebuia sa te inteleagai sa te sprijine pentru ca ai trecut printr-o perioada ffoarte grea a vieti ma refer la cea cu tatal tau condoleantesad, nu sa te preseze mai rau. Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa iei decizia buna.Eu as zice sa nu o mai iubesti nu merita.E alegerea ta.

| Katsu explică (pentru Moxomoxo):

Da, de intalnit ne-am intalnit de craciun, am stat la ea acasa o saptamana si ma inteleg destul de bine cu parintii ei, mi-a aratat ca ma iubeste si nu treceau 10 minute fara sa vrea ea sa ne sarutam.a fost frumos dar degeaba daca ea ma tot dezamageste...stiam ca ma iubeste, ca tine la mine, am fost porc cu ea pentru ca ma schimbasem si ma injura de nervi, fara sa vrea. Vorbim intruna la telefon, e dulce cu mine acum.e mai bine...ce parere ai? Faza cu mai bine este pentru ca nu o mai bat la cap cu atatea si nu mai sunt gelos pentru ca nu ma mai prea intereseaza iar ea crede ca si-a atins scopul, acela sa nu mai fiu asa bou.

| Moxomoxo a răspuns (pentru Katsu):

Daca zici ca v-ati intalnit si totul a fost bine se merita sa va dati o a doua sansa dar depinde si ce iti dicteaza inima. Faptul ca u ai fost mai rau cu ea e de inteles e ceva absolut normal in acea perioada cum ti-am mai zis.Lupta-ti si incerca-ti sa face-ti relatia asta sa mearga ca pe roate sa fie perfecta, din spusele tale iubire exista deci merita sa lupti.Deci asta e parerea mea merita-ti o a doua sansa impacati-va parerea mea acum depinde si ce zice inima ta. Sper sa iei decizia cea mai buna.

| Katsu explică (pentru Moxomoxo):

Vom pune relatia asta pe picioare, pentru ca eu o iubesc enorm si ea la fel, sunt sigur. Multumesc ca m-ai ajutat si pot vedea totu' mai clar.
O dimineata perfecta:*

| Moxomoxo a răspuns (pentru Katsu):

Mersi la fel si ma bucur ca te-am ajutat.

14 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

De obicei, relatiile la distanta nu prea merg.Adica...sunt bazate pe incredere.Adica trebuie sa ai multa incredere in persoana cu care vorbesti...
Si dupa cate ti-a facut...mai bine las-o balta.
APP: si eu sunt din calarasi laughing

| ℓσνє a răspuns:

Mie,mi se pare ca tu esti prea timid sau iti e frica sa-i spui ce crezi. Ea se joaca cu tine. de aceea te-a ales. Daca eram baiat si eram in locul tau as fi renuntat de mult la ea. Nu merita. Stiu ca iti este greu, dar incearca ca usor, usor sa te distantezi de ea si apoi iti va fi mai usor sa o parasesti tu, pentru ca eu nu cred ca ea te iubeste. Fii mai realist! Bafta multa!winking

| pallsNk09 a răspuns:

Deci, practic. Mai ca am trait si eu sentimentu' cand citeam, sa-mi bag. straight face. Boi frate. Pff, nu inteleg sincer. Daca chiar te iubeste, cand i-ai spus ca ti-a murit tatal si ca suferi, trebuia sa fie alaturi de tine, si sa te sustina. Nu sa se schimbe si ea in rau, sa faca figuri ca vrea nu stiu ce nu stiu ce. Adica nu asa-i normal. Mai ales ca am vazut ca mama ta a murit de mic. Eu inteleg, relatiile la distanta mai tin.Dar din moment ce i-ai spus ca nu prea iti poti permite acum. straight face. Ca doar relatia e pe dragoste, nu pe interes. Nu? straight face Cat despre faza cu metin, pentru 20 de sec cand am citit, mai ca imi venea sa o injur si pe prietena ta cand am vazut ca te lasa pentru unu de pe metin. Adica ma gandeam ca daca tu joci la caterinca nu ai iteme bune, si el avand eu stiu, swordu-ri si armuri +9. te lasa pentru cu iteme. Dar nu prea a fost buna ideea ei, mai mult te facea sa suferi despartindu-se de tine. Ce acum e mai bine ca va certati in fiecare zi? eu zic ca ar trebui sa discuti cu ea problema asta, sa-i spui. Ca nu prea e bine cum reactioneaza. Sa-i spui ca intelegi ca ai fost si tu un bou la un timp anume dar asa-i viata, doar nu puteai sa fii glumet cand iti moare tatal. Si sa-i spui, ca ai vrea sa stergi cu buretele totu, si sa o luati de la inceput. Eu asa as face thinking sincer. funda?puppy dog eyes

| Katsu explică (pentru pallsNk09):

Mama nu mi-a murit dar si aia s-a dus la altu' in Italia, si e ca moarta pentru mine deoarece nu mai am nici o legatura cu ea. Pe metin nu sunt nu stiu ce praf, am iteme ca totusi nu stau chiar degeaba pe el + ca e privat, GX daca ai auzit de el. Ala imi era tovaras bun, imi stia problemele si tot s-a bagat. oameni de treaba gasesti foarte greu in zilele astea si nu cunosti o persoana nici daca stai cu ea 2 vieti ca omu' mereu isi schimba fata.azi mi-am si propus sa discut cu ea niste lucruri, sa spuna si ea totul pe fata si daca e, sa nu ma tina in minciuna, ori ma iubeste, ori sta cu mine din mila si sunt curios de ceea ce vrea.tot chefu' de viata mi-a pierit, ma uit la cate o comedie la care radeam de ma durea maxilaru', acum ma uit ca la o piesa plictisitoare de teatru', rahat e viata asta uneori

| pallsNk09 a răspuns (pentru Katsu):

Ba, sa-ti spun o faza dura laughing eu mi-am reinstalat windowsu', si acum nu stiu ce are imi face figuri gx-u. eu am daggere de alea os pe gx si am si posedata +9 si ma oftic asa de mult ca nu mai pot juca,. am jucat 5 luni si uite-ma acum. cat m-am chinuit sa fac 7kkk pentru pose, si daggerele os. solzi adica.

| Katsu explică (pentru pallsNk09):

Trebuie sa ai instalat NET.Framework pe pc, apoi instalezi gx in C si o sa meargawinking

| pallsNk09 a răspuns (pentru Katsu):

Pai, ma. Poate nu e chiar asa de rau, as dori sa revii cu un raspuns in care sa imi spui, ca a spus ca te iubeste chestii. Dar nu stiu, am o banuiala. Cam toate fetele pe mess, fb, twiter si toate astea aa da si metin, nu-s chiar asa sincere uneori :-s fata-n fata nu prea cred ca poti minti. Adica nu stiu, depinde si cum e tipa. Dar nu cred, din mom ce relatia voastra a tinut 9 luni. dar intereseaza-te si tu, prin anturaju ei. :-s uita-te pe fb, si ia-le id-u de mess. intreaba-i daca are cumva vr prieten, si nu-i spune ca esti prietenu ei. ii spui ca esti doar un tip care a cunoscut-o si esti curios, adica mai pe scurt ai vrea sa o cuceresti. Ca, nu prea vad eu situatia roz daca le spui ca esti prt ei si ca, crezi ca te inseala, sau ca a cunoscut pe altu si ii acorda mai mult timp lui. Acuma nu stiu

| pallsNk09 a răspuns (pentru Katsu):

Frate, am instalat 3.5 straight face dar dupa ce deschid mt, cand dau din mause cum sa-ti explic eu, face ca si cum nu as avea placa de baza, se duce imagina, adica ma vad in pamant, playeri ii vad cu armuri diferite, totu e diferit, eu vad copaci. pe cer toate astea.

| Katsu explică (pentru pallsNk09):

Pai aia o fii de la metin, sau ai tu virusi in pc, mie imi merge bine gx, daca joci pe sv1 da-mi pm la ora 16:00, Katsumoto, tinem legatura daca e.

| andryandreea a răspuns:

Ea trebuia sa te sustina si sa te inteleaga cand ti-a decedat tatal,nu sa te injure ca nu i-ai putut oferii ceea ce isi dorea...

Tu ii cauti scuze si este ceva normal ca doar o iubesti,dar ai mare grija pentru ca daca ti-a facut odata faza cu acel "prieten" pe net, fii sigur ca o sa se repete povestea si atunci probabil vei suferii mai mult.

Din cate ai scris tu, ea doar asteapta cate ceva din partea ta si in schimb nu ofera mai nimic.mai gandeste-te daca chiar merita atata efort din partea ta.