| roberta_9182 a întrebat:

Daca am amenoree secundara si nu am ovarele suficient dezvoltate pot ramane insarcinata mai greu sau nu are legatura?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu vei putea ramane insarcinata decat cu tratament. Ovarul ar trebui sa produca ovule, daca nu este suficient dezvoltat nu produce si atunic spermatozoizii nu au ce fecunda. Ca sa poti ramane insarcinata trebuie sa iei tratament care sa stimuleze dezvoltarea completa a ovarelor tale, astfel incat sa produca ovule (ceea ce implicit va face sa ai menstruatii spontane, neprovocate de tratament).

| Catte a răspuns:

Ai menstruatie?hee hee