| AntonelaCK a întrebat:

Bună! Dacă mi-a venit menstruatia normal (data normala, normal cantitativ, m-a ținut 5 zile) se mai pune problema de sarcina?

2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Menstruatia este garantia absoluta ca nu exista o sarcina instalata in uter.

Iti sugerez sa te informezi despre ce este menstruatia, de ce si in ce conditii se manifesta astfel incat sa nu mai ai dubii si sa intelegi ca in clipa in care exista menstruatie, nu exista sanse de existenta a unei sarcini implantate in uter.

Numai bine!

| Ioana299 a răspuns:

Daca ti-a venit, atunci nu esti gravida. Dar, pe viitor, mai sigur ati face-o protejat...