| Ionelamzz a întrebat:

Bună,dacă nu mai ejaculezi cam 3 4 zile și urmează sa ai contat sexual și mai și urinează înainte de a începe PRIMUL act, sunt șanse ca in lichidul prejaculator sa mai fie spermatozoizi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa foloseasca prezervativ intotdeauna, ca se poate scapa pe el 1 singura picatura de sperma si cum nu stii cand este ovulatia, poti ramane gravida, accidental. Nu risca!
Ca sa nu mai uitam de bolile cu transmitere sexuala... care se iau cand ais ex fara prezervativ.

| Goete a răspuns:

Nu

| Goete a răspuns:

Dar sunt toate sansele sa ejaculeze dintr-o data dupa atatea zile si pana isi da seama, si-o scoate tarziu

| xXxXRazviXxXx a răspuns:

Da. Bagă Durex. Sau Mondos, daca ai decât Lidl pe lângă casă.

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Orice cantitate de sperma contine miliarde de spermatozoizi. Unii mai activi, altii mai puturosi si nu ajung la ovul.
Cu cat nu ejaculezi mai des cu atat creste riscul de a ejacula, chiar din timpul preludiului.