| anonim_4396 a întrebat:

daca sunt minora pot merge la ginecolog pentru anticonceptionale fara parinti? sau trebuie neaparat sa merg insotita? prietenul meu are 21 de ani, poate veni cu mine sau trebuie neaparat parinte?

Răspuns Câştigător
| UnCalatorPrinViata a răspuns:

Sub 16 ani trebuie sa fie un parinte.
Dupa 16 ani trebuie sa mergi cu un adult happy Fie el parinte sau prieten sau iubit happy
La 18 ani nu mai depinzi decat de tinehappy

7 răspunsuri:
| 0bubu00 a răspuns:

Daca nu ma insel s-ar putea sa nu fie nici o problema daca ai peste 16 ani. dar nu sunt sigura de asta thinking oricum mai bine te duci insotita de cineva, prietenul tau sau o prietena mai mare buna. :*

| doarofata123 a răspuns (pentru 0bubu00):

Am 16 ani dar am vorbit cu o colega care s-a dus singura la medic tot pentru pastile si nu a lasat-o medicul sa plece de acolo pana nu a sunat parintii sa vina acolo, de aceea nu stiu ce sa fac

| Wihox a răspuns:

Daca ai 18 ani nu mai depinzi de parinti. du-te si vezi ca cadou ti-a lasat prietenu laughing

| doarofata123 a răspuns (pentru Wihox):

Am zis ca vreau anticonceptionale, nu sa avortez, si am 16, nu 18

| Pisicutax000x a răspuns:

Parinte

| vecinu92 a răspuns:

Mah...du-te la farmaciesi cere pilula pentru a 2-a zi...nu cred ca trebuie sa meri la ginecolog pentru asa ceva (ai grije sa nu te duci la o farmacie din apropriera casei ca ar putea afla mata si ai belito)

| doarofata123 a răspuns (pentru vecinu92):

Piula se ia maxim o data la 6 luni, nu pot sa iau mereu