| roxyana03 a întrebat:

Buna
Dau funda+vot
Intr'un timp vroiam sa ma indepartez de iubbitul meu,pentru ca el va vii la facultate iar eu la liceu,si imi era frica sa nu ma insele,dar daca ma voi atasa acum mult de el,il voi face si pe el sa se ataseze de mine,nu cred ca ne vom desparti, va merge relatia, dar vreau sa il fac si pe el sa se ataseze de mine si nu stiu cum, voi ce ziceti? ce sa fac? cum sa-l fac sa se ataseze de mine? sa ma iubeasca enorm? va rog ajutati-ma... avem timp a venit vara pana la incepperea scoli va fi mult timp ne vom atasa enorm unul de altu
(va pleca distanta sute de km va veni in weekend o data pe saptamana sau o data la 2 saptamana)
Va rog cum sa il fac sa se ataseze de mine? dar si eu de el
Funda dar si vot

Răspuns Câştigător
| candora a răspuns:

Tot ce este spus aici e foarte bine, eu nu voi repeta ce au zis altii, eu iti voi povesti povestea mea, si tu vei trage singura concluziile.
Aveam 16 ani si tocmai incepusem o relatie cu un baiat din clasa terminala din liceu cu mine. Era primavara si totul mergea normal, nu era cine stie ce iubire sau sentimente mari, pur si simplu o relatie fara ceva iesit din comun. Eu abia urma sa incep liceul, el il termina si trebuia sa plece la universitate, la sute de kilometri. In 2 luni de relatie am inteles ca m-am indragostit pina peste urechi si ca nu pot sa-l pierd. Aveam o vara inainte, doar o vara si o singura sansa sa-l fac sa fie al meu p-u totdeauna. Nu-mi zisese niciodata te iubesc, doar diferite complimente (esti frumoasa, nu esti ca toate celelalte bla bla...). Am inceput sa prezint mai mult interes p-u relatie, am inceput sa vorbesc despre planurile noastre din toamna si il lasam sa adauge si el frinturi printre ele. Nu abuzam, eram simpla, ma purtam ca un copil si-i ceream protectie. In citeva saptamini mi-a zis ca ma iubeste si ca a asteptat demult sa-mi zica acest lucru. I-am lasat speranta ca pot sa-i ofer orice, dar n-o faceam, nu inca.
A plecat la universitate, venea 1 data in saptmina, aveam 2 zile care le petreceam impreuna. Se mai intimppla cind nu ne vedeam si 2 spt la rind, insa dragostea dintre noi nu a incetat. Sunt aproape 2 ani jumate de relatie. Si nu ma pling ca distanta ne-a indepartat. Seara vorbeam ore intregi la telefon. La inceput imi era si mi-e frica ca o sa ma insele, insa am trecut peste. Am vorbit cu el despre acest lucru, te sfatui si pe tine, insa nu acum, peste vreo luna.
La moment e plecat de 6 saptamini din tara si intre noi nu s-a schimbat nimic. Pot spune ca in tot acest timp relatia noastra s-a maturizat si ca exista dragoste ce rezista la distanta.
Multa bafta cu iubitul tau, poti sa-i povestesti si lui asta, sunt sigura ca ca baiat il va incerca un orgoliu ce l-ar tine linga tine.

7 răspunsuri:
| EUBMV89 a răspuns:

Eu as zice sa petreci cat mai mult timp impreuna cu el pentru ca asa sigur iti va simti lipsa cand va fi departe de tine. Ai putea sa ii faci si un cadou ceva care sa il poarte zi de zi asa de cate ori il va vede isi va aminti de tine (spre exemplu un ceas, un lantisor, o bratara, etc.). Daca veti petrece mult timp impreuna sigur va veti atasa unul de celalalt. Faceti cat mai multe lucruri impreuna (mergeti la cinema, la plaja, la cumparaturi, etc. impreuna). Demostreaza-i ca il iubesti si dai tot de ceea ce are nevoie (dragoste, sfaturi, etc.) asa nu va trebui sa le caute in alta parte. Fa-l sa se simta iubit, sa simta cat de mult il iubesti. Fi alaturi de el tot timpul. Surprinde-l cu lucruri noi (nu lasa sa se ''instaleze'' monotonia in relatia voastra) atunci va cauta lucruri noi in alte parti.

| roxyana03 explică (pentru EUBMV89):

I-am cumparat ceas...a fost foarte multumit de ellove struck...incerc sa fiu langa e.si merg cu el.dar tot nu-s imt ca ma apropi de elsad

| EUBMV89 a răspuns (pentru roxyana03):

Pai in cazul asta vorbeste cu el, comunicare este foarte importanta intr-o relatie, spune-i ce te framanta, fi sincera cu el. Orelatie trebuie sa se bazeze in primul rand pe iubire, sinceritate, comunicare si incredere. Fi deschisa cand vorbesti cu el. Pentru ca o relatie sa functioneze trebuie mai intai sa fiti cei mai buni prieteni sa nu va ascundenti nimic unul celuilalt, sa fiti sinceri si bineinteles sa va iubiti mult.

| roxyana03 explică (pentru EUBMV89):

Vrei sa imi dai id tau? sa vorbim pe mess?

| EUBMV89 a răspuns (pentru roxyana03):

Baicu.mihaelaveronica@yahoo.com

| EUBMV89 a răspuns (pentru roxyana03):

Baicu.mihaelaveronica@yahoo.com
scuze happy

| Anemarrie124 a răspuns:

Buna!
Pai nu vreau sa te fac sa te simti rau dar daca va veni asa rar acasa eposibil sa nu mearga totul asa bine.
Ai putea sa fi tu insuti, sa pentreci foarte multe clipe cu el [romantice/amuzante/dramatice] sa-i fi alaturi oricand, si de asemenea sa-i fi si tu fidela.Ar trebui sa-i spui ce te framanta. Purtati o discutie serioasa.Nu trebuie sa te desparti de el, ar trebui macar sa incerci, sa vezi daca merge.
Acum depinde de el daca te iubeste cu adevarat nu v-a arunca ochii dupa altele.
Mult succes! Sper sa fie totul bine!