| bubix98 a întrebat:

Bunahappy
de 2 luni sunt impreuna cu un baiat. ne intelegem extraordinar. mi. a spus ca ma iubeste, ca este cel mai fericit om din lume ca m. a gasit pe mine.
problema este alta.
pana sa fiu cu el, am mai avut o relatie cu un tip.de nota 10+. puteam sa. i spun ORICE.nu exista minciuna intre noi.ne.am desp. din cauza mea. el s. a suparat, n. a mai vrut sa auda de mine.
n.am mai vb vreo 2 luni.acum am devenit prieteni foarte buni. el inca ma mai place. pot sa spun ca si eu.
chiar nu stiu ce sa fac. ii plac pe amandoi.n.as vrea sa ma despart de actualul ca sa fiu cu fostul.
voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

10 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Eu cred ca nu merita sa strici ceva ceea ce ai(relatia ta actuala) pentru ceva ce posibil nu o sa mai fie la fel(ex relatie). in plus daca el nu a mai vrut sa fie cu tine asa degeaba nu merita.

| aida123 a răspuns:

Ori capra ori varza

| GrammarNazi a răspuns:

„Nu da vrabia din mână pe cioara de pe gard."winking

| 地獄に行く a răspuns:

Incearca doar sa nu ramai prinsa in trecut... iti dau un sfat amuzant scrie numele lor pe doua biletele. mototoleste-le si alege unul aleatoriu. daca vei fi dezamagita cad vezi numele inseamna ca trebuie sa-l alegi pe celalaltwinking

| JensenB a răspuns:

Aici depinde numai de tine.
Depinde si daca tu ai trecut peste fostul. Si dupa cum zici chiar tu, se pare ca nu.
Deci in concluzie te-ai cam grabit cu a doua relatie.
Acum, trebuie sa te gandesti bine si ca "caculezi" care dintre ei a fost mai bun.
Pana la urma asa o sa fie.
Unul a fost de nota 10 si inca este, actualul nu ai zis nimic de el dar va intelegeti.
Incepi de aici, cu cel de 10+ cum te intelegeai? dar cu actualul?
Asa trebuie sa te gandesti.

| tvictory68 a răspuns:

Tu decizi nu noi, asa ca nici in sfat nu e bun, ce vrea inimioara ta sa faci.

| andreyzor a răspuns:

Ramai cu baiatul pe care il iubesti!

| FuuTonN a răspuns:

E alegerea ta pe care consideri cal ubesti mai mult cu ala trebuie sa ramai dar tu nu trebuie sa te lasi influentata nici de mine nici de ceilalti asta e pararea mea

| alexcpfun a răspuns:

Eu zic sa fii cu amandoi.o noapte actualul o noapte fostul laughing
Si tot asa pana vezi care te face mai fericita.si cu ala ramai.

| oups11 a răspuns:

Mai asteapta un timp...si pune-ti ordine in ganduri. Pune-i la incercare, sa vezi care tine la tine cu adevarat.Si pana la urma trebuie sa iti castige unul inima in totalitate.Cel care iti e mai aproape de suflet, cu care iti e mai usor sa discuti, acela e "ALESUL". Succes!:*:*