| anonim_4396 a întrebat:

Ma iubeste dar ce sa fac daca sentimentul nu este reciproc? Sunt impreuna cu el doar pentru a-l uita pe fostul iubit pe care inca il iubesc sad. Credeam ca ma va ajuta sa-l uit,sa trec peste,sa nu ma mai gandesc la fostul, sa nu mai plang dupa el.dar nu, de 3 luni jumate nimic. Nu pot sa il iubesc,nu pot sa-l uit pe fostul,l-am iubit prea mult si il iubesc prea mult desi m-a lasat pentru alta.
Vreau sa ma despart de actualul dar nu stiu cum. Nu stiu cum sa abordez acest subiect pentru ca ma iubeste si o sa-l ranesc foarte tare.dar nu mai pot sa continui sa-l mint ca il iubesc... pentru ca inima mea bate pentru fostul, nu pentru el sad. desi actualul ar face orice pentru mine...
Sugestii? Cum sa fac sa nu ii spun direct ci mai pe ocolite? sa-i dau de inteles?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Spune-i direct, de ce sa il tot amagesti si sa il minti? O sa il doara adevarul, dar macar doare o singura data.
Ia aminte, o mare iubire nu poate fi inlocuita cu o alta persoana.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu tu intrebai daca poti castiga banii din sex? acuma vb de iubire super tare

| Ofataobisnuita1 a răspuns (pentru RAY):

Am fost conecatata de la cineva si vad ca a facut caterinca. daca vrei poti sa'mi raspunzi la intrebare..chiar am nevoie

| RAY a răspuns (pentru Ofataobisnuita1):

Eu nu cred ca exista iubire,sentimente,ce sasi raspund posibil ai o obsesie fata de el ca un viciu pentru tigari, bautura, sti ca nu tigara da dependenta si creierul pentru ele, asa si tu esti dependent de el, sa stii ca daca fugi la altul nu uiti nimic nu asa functioneaza mintea umana, de ce aveti voi nevoie de relatii mereu chiar asa disperate sunteti serios, stai singura lasa naibi si tu relatiile o vreme si nu nega trecutul

| Ofataobisnuita1 a răspuns (pentru RAY):

Asta vreau sa fac! Sa stau singura, dar cum sa'i spun fostului_

| RAY a răspuns (pentru Ofataobisnuita1):

Fata e viata ta, corpul tau, esti obligata sa stai cu el? ce naiba esti maritata cu el? spune-i in fata ca nu-l iubesti, ti frica de el? atunci reclamal la politie, asa timpul trece si tot o sa te plangi pe TPU

| Lawliet14 a răspuns (pentru Ofataobisnuita1):

Ii spui actualului, ii spui fostului, iti faci viata cum vrei. Daca nu ii spui fostului, mai exista si alti baieti dar trebuie sa le spui si lor daca nu te agata ei cumva. laughing

| neutrino a răspuns:

Eu nu inteleg cum de poti sa te lasi sarutata, pipaita, eventual sa faci si sex cu o persoana pe care nu o placi, numai de "dragul" de a uita trecutul. Ipocrizia poate lua forme nebanuite! Daca tot ai stat cu el pana acum, mai stai cateva zile pana trec sarbatorile, si atunci ii poti spune direct adevarul. Acest baiat merita macar atat.

| Ofataobisnuita1 a răspuns (pentru neutrino):

Si eu m-am gandit sa treaca sarbatorile si apoi a'i spun. si nu am facut sex cu elwinking

| Emilian65 a răspuns:

Nu-i spune nimic actualului si du-te si te impaca cu fostul.

| LoveSleep a răspuns:

Crezi că dacă ți-ai dat seama că nu faci bine ceea ce faci va schimba ceva? L-ai rănit deja. Dacă ți-aș zice că ești târfă mi-ai sări în cap.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Eu propun sa stai toata viata cu un om pe care nu-l iubesti. E exceptional ca poate actualul se comporta excelent, dar daca dragoste nu e, nimic nu e. Asa ca stai cu unul pentru care iti bate inima, ca o fi fostul, ca o fi altul, dar daca nu simti nimic pentru actualul numai te chinui. Si-l chinui si pe el cu minciuna asta. Spune-i adevarul, spune-i ca nu vrei sa-l ranesti dar mai bine acum decat mai tarziu, spune-i ca-l sustii sa-si gaseasca o alta prietena, spune-i ca ati avut si momente frumoase impreuna, spune-ti ca-ti pare rau...

| suffarstar a răspuns:

Cai verzi pe pereți. De ce nu trăiești în prezent? Nu poți da timpul înapoi, și chiar dacă ai putea, în final tot v-ați despărți din același motiv din care v-ați despărțit și acum 3 luni jumate. Apreciază-l pe actualul, fiecare om e special în felul lui.

| Happyjump a răspuns:

Nu fi târfă, ăla nu te mai vrea, stai cu actualul ori singură.

| Otto2014 a răspuns:

Ii dai papuci si mergi la fostul.E asa greu?

Răspuns utilizator avertizat
| Shontellle a răspuns:

Doamne! Nu e ok deloc ceea ce faci.Iti bati joc de actualul. pune-te tu in locul lui.Desparte te urgent de el, si explica i cum sta treaba chiar daca e greu.E pentru binele lui.Sincer chiar imi pare rau pentru el.

| szivarvany a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa te simti asa vinovata da poate acest baiat te iubeste si poate o sa sufere putin dar daca ne gandim toti sunt niste mincinosi dar daca chiar nu vrei sa il ranesti cel mai bun lucru ce poti sa faci pentru el e sa pui punct relatiei cat mai repede pur si simplu spune i ca nu poti sa stai cu el pentru ca nu reusesti s aai sentimente pentru el si daca te iubeste o sa inteleaga si daca nu atunci chiar nu trebuie sa iti para rau