| razorkeilg a întrebat:

Buna,
De 2 zile am doua inflamari rosii pe penis, mai exact pe ata penisului, care sunt destul de dureroase la atingere si la erectie. Alte simptome nu am observat, si inflamarile/ zona rosie care este dureroasa este localizata cam in aceeasi zona, nu se intinde pe alte parti.
Ultimul contact sexual l-am avut acum 7 saptamani si am facut oral neprotejat.
Am doua intrebari: sunt sanse mari/mici sa fie o boala venerica, dat fiind ca a trecut deja ceva timp
A doua intrebare, care este doctorul care ma poate diagnostica sau sa primesc un tratament daca e cazul? (planific sa ma duc la un consult)
Multumesc mult, si daca aveti alte sfaturi le ascult cu drag

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spala te des cu apa calduță, pot fi doua cauze, ai iritat penisul daca il speli cu sapun sau gel de dus, sau ai bălănită, mergi la urolog ca el te va consulta si iti va da tratament, in general poti unge penisul decalotat cu crema de gălbenele care vindeca si cicatrizeaza zona, sau cu tetraciclina crema poti unge, momentan numai faci sex cu nimeni, si vezi si cu masturbarea sa nu exagerezi pana vindeci zona o sa tot ai erectii si mincarimi ca zona este supra infectata se va inrosii dar cu tratament iti va trece in cateva zile, mergi luni la prima ora la medicul de familie si cere i trimitere la urolog, si cauta pe net cabinet urologie si programeaza te, nu cred ca ce ai tu acolo poate fi de la sex oral. Ce varsta ai?

| razorkeilg explică (pentru CristiDinBucuresti):

Posibil sa fie iritat, e mai ok, dar imi propun sa merg la un consult oricum. Mersi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru razorkeilg):

Mersi pentru funda sanatate multa!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt toate sansele sa fie o boala cu transmitere sexuala.

| vasileparnaie a răspuns:

Ai luat boala copiilor frate, eu propun sa o intrebi pe iubi cu cati a fost inainte macar asa nu mori prost oricum o sa iti taie aia ciocanu daca te duci la doctor

| razorkeilg explică (pentru vasileparnaie):

Cred ca esti singurul copil de aicihappy stai linistit ca nu mor prost, mai dezvolta-ti putin lobul frontal si dupa da sfaturi

| vasileparnaie a răspuns (pentru razorkeilg):

Iti amputeaza ciocanelu fratele meu

| Korkodeln a răspuns:

Orice medic cu specialitatea Andrologie, Sexologie sau Boli Venerice poate diagnostica daca e o simpla inflamatie care trece cu o crema anti-inflamatorie sau o boala infectioasa.
Nu neglija si nu amana, intre timp incearca sa te abtii de la contacte sexuale neprotejate pana nu obtii diagnosticul si de fapt si in general.