| queneen a întrebat:

De aproximativ 2 saptamani am inceput sa vorbesc cu un baiat. Vorbim in fiecare zi, ne spunem tot si ieri am fost la "date" cu el doar ca la el acasa. El mi-a spus ca sunt prima fata pe care le-o prezinta parintilor lui. Eu am inceput sa ma atasez foarte mult de el si poate ca pe internet nu imi arata ca tine la mine dar in ieri ma tinea mai toata ziua in brate, ma pupa, facea ce facea si numai langa mine statea. Ieri am vazut ca mai vorbea cu niste fete si m-am suparat si am plecat din bratele lui si el a spus sa facem o poza si sa le-o trimit spunandu-le ca suntem impreuna si a acceptat sa le zic sa il lase in pace. Am prins foarte mare drag de el si imi este frica sa il pierd si nu as vrea asta pentru ca el este singura persoana cu care pot vorbi orice si care ma si intelege. Eu de obicei sunt si foarte enervanta, super timida si rusinoasa si ma comport ciudat in preajma unui baiat pe care il plac si tocmai de aceea imi este frica sa nu il pierd, din cauza ca ma comport copilaresc din cauza emotiilor. Tin sa mentionez ca amandoi avem 16 ani doar ca el este mult mai matur decat mine din multe puncte de vedere si desi spune despre anumite fete ca sunt copilaroase, cand fac tot felul de gesturi de copil mic chiar rade, zambeste si ma ia in brate. Acesta poate fi un semn ca ma place?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De plăcut te place, nu înțeleg însă ce caută toate fetele alea în peisaj?

| queneen explică (pentru Adry05):

Pai ele ii dau mesaj ca am vazut si eu. Adica eu ma suparasem pe el fiindca am crezut ca el le dadea mesaje dar de fapt ele ii dadeau

| Violleta2022 a răspuns:

Cand dumnezeu ai prins drag de el? Ieri cand el flirta cu alte fete?
Unde dumnezeu este maturitate, in comportamentul lui?
Da, este un semn ca te place asa cum place si alte fete cu care comunica, in timp ce este cu tine.
Se pare ca-i genul care flirteaza cu mai multe fete deodata, atata vreme cat nu s-a putut abtine nici macar de fata cu tine, tratandu-te ca o simpla cunostinta, chiar daca te-a tinut in brate.
Ceea ce nu stii tu este ca, baietii la 16 ani, nu sunt prea maturi in gandire si comportamnet, chiar se dezvolat un pic mai incet decat fetele de aceeasi varsta.
Nu te astepta la o relatie serioasa cu baiatul asta, ca nu vei avea parte, el este inca destul de micut si imatur, dar asta ai vazut-o deja, in comportamentul lui.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din comportamentul pe care l-a manifestat in inca scurta voastra relatie, reiese mai mult decat evident faptul ca efectiv el te iubeste Ce se va intampla pe viitor va depinde doar de voi. Succes. Multa sanatate!

| lpavel a răspuns:

Sigur ca te place altfel n-ar fi cu tine! happy

| queneen explică (pentru lpavel):

Si mai e faza ca atunci cand imi dadea vreun baiat mesaj imi lua telefonul si ii trimitea o poza cu mine si cu el cand ne pupam

| lpavel a răspuns (pentru queneen):

Deci e clar ca dispera dupa tine dar nu vrea sa-ti arate cat de disperat e ca nu cumva sa-ti faci " grade,, happy de asta ii e frica fiecarui baiat! happy

| cristimihailov a răspuns:

Il mananca cucul... si de aceea sta asa cu tine...

Asteapta un pic si vei vedea.

| Donsavas a răspuns:

De ce crezi ca ai fi singura femeie pe care poate s o trateze asa? Eu inteleg ca ar fi prima ta iubire, dar e posibil ca el să te vrajeasca ca sa se poata folosi de tine, fazand ca esti neexperimentata si copila. Oamenii sunt foarte hoti si parsivi cand trebuie să si faca interesele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea să ți-o bage adânc, atât vrea.
"eu mi-a spus că sunt prima fata pe care o prezintă părinților"
Ah da sigur.

| Ale080999 a răspuns:

Aveti 16 ani, este intr-un fel normal ca tu sa fii prima fata pe care o prezinta parintilor, asa ca nu e mare lucru. Din ce ai spus tu, lui ii place de tine doar ca sunteti mici inca pentru o relatie foarte serioasa (nu zic ca nu o sa fie dar nu e un capat de lume daca nu o sa mai fiti impreuna), tu scapa de frica de a pierde pe cineva ca e vorba de el sau de alta persoana, trebuie sa ai foarte mare incredere in tine si orice s-ar intampla in primul rand trebuie sa fii fericita, cu el sau cu altcineva.
Te pup si ai grija de tine!