| fatatafrumoasa24 a întrebat:

Buna, de cateva luni mai exact din iulie nu am mai avut contact sexual, nici masturbare. Acum cateva zile am fost cu iubitul meu si am făcut o, a fost îngrozitor, m-a durut ca atunci când am făcut o prima dată. Acum cateva zile am încercat si singura cu o jucărie pe care o foloseam și înainte, deci ma doare îngrozitor, ar trebui sa ma preocup? laughing)

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa nu fii luat vreo boala care ti-a afectata vaginul.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ești bine lubrifiată nici relaxată total, o să cam doară.
Dacă totuși te uzi bine și tot doare, mergi la un control ginecologic.

| fatatafrumoasa24 explică (pentru mihai69):

Chiar nu știu ce se întâmplă, zici ca sunt iar virgină. nu am avut nici o data probleme așa. am fost plecată din țară si nu am fost cu iubitul meu si nu am avut timp nici de prostii. Am venit in țară și când sa o facem îngrozitor.

| doctorandus a răspuns:

Mda, use it or lose it.

| dullcat a răspuns:

Buna.Vaginul este compus din muschi care se dilata si se contracta. Daca nu i-ai supus la nicio activitate pentru mai mult timp, e logic se se intample asa, sa simti durere.Gandeste-te ca si daca te apuci de o rutina, mergi la sala si iti lucrezi muschii mereu etc. apoi te lasi, cand te reapuci te loveste imediat febra musculara.

| Marius22222222222 a răspuns:

Sper sa fii bine

| Marius22222222222 a răspuns:

Te-ai strâns înapoi dupa câteva luni e normal

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianFoanga a răspuns:

îhî! Pune gheata!

| Bobbi1234 a răspuns:

Daca nu te lubrefiezi natural incerca ca un lubrefiant. Ar trebui sa ajute. Daca si asa ai probleme, consulta un medic. succes!