| Mihaa22 a întrebat:

Buna,
De ce unii bărbați se grăbesc când vine vorba de relații?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam majoritatea vor sa-si descarce „energia".

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu vor o relatie stabilia, de lunga durata si posibil casatorie, vor doar sex si distractie si cu cat mai multe fete/femei in viata lor, cu atat mai bine.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu toți băieții suntem la fel, cu tot respectul pentru tine.

Am însă o intrebare:

De ce fetelor nu le plac băieții timizi și cuminți?

| Violleta2022 a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Intrebarea ta este generalizata incorect!

Doar proastelor si pitipoancelor le plac baietii obraznici, restul ne plac baietii cuminti, linistiti si inteligenti.

Timiditatea este relativa... am vazut destule postari aici unde unii spun ca-s timizi, dar cand sunt singuri sau cu prietenii injura, strica, sparg, sunt violenti, sunt vulgari si obsceni la gura.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Cu asa generalizare, se vede clar de ce inca virgin si singur la 29 de ani.
Mentalitatea ta este gresita cat si intelegerea unei femei.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt doar un suflet care dorește o familie.

Nu sunt puturos, îmi place munca dar sunt și timid și cuminte dar peste tot băieții timizi sunt ignorați de fete.

De ce nu poți înțelege durerea din sufletul unui băiat timid?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă ei e deștepți. Ei știu, că faci, nu faci, vremea amorului trece.
( Verbul scris englezește cu ...ck).

| haileewatson a răspuns:

Ce inseamna ca se "grabesc" pentru tine?

| Mihaa22 explică (pentru haileewatson):

Ma refer in general.
Vazut, sărutat, etc.
Sa avanseze super repede relația
Sau mi se pare doar mie ca e pe repede înainte din cauza ca sunt singura de mult timp?

| haileewatson a răspuns (pentru Mihaa22):

Sunteti tipologii diferite si priviti lucrurile altfel.
Poate din punctul lui de vedere relatia avanseaza normal. Asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci pe plac si sa accepti asta. Daca nu te simti confortabila cu el fii sincera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ca unii dintre ei vor cu tot dinadinsul o relatie pentru ca ajung la o varsta si ii vad pe rudele, amicii si cunostiintele lor ca au relatii iar ei se simt prost ca-s singuri, se considera "pe dinafara".

In disperare de a se cupla si a demonstra altora ca au fost capabili sa-si intemeieze o relatie, multi dintre ei insista asupra fetelor, sa le abordeze, sa insiste doar doar vor reusi pana la urma sa se cupleze cu una dintre cele abordate.

La altii mai e si chestia ca asa li s-a inoculat de catre parinti si societate, sa se insoare pana la o anumita varsta astfel lumea ii va percepe drept ratati sau oameni cu probleme, neatractivi, si mai putin inteligenți.

| Aditu94 a răspuns:

Buna,ai incercat ceva cu un tip si te surprinde faptul ca grabeste lucrurile fata de altii? Ei bine am eu explacatie. unii din noi barbatii, am ajuns la o varsta, de ex. 27-30 ani si traim cu impresia ca daca nu batem fierul cat e cald o sa ramanem iar singuri,ne e teama de o noua dezamagire,vedem si noi ca gasim greu o fata,ne bucuram de o prima intalnre doua trei, apoi le dati flit si se gandesc ca daca intra cu tine din prima intr-o relatie, nu e fix pentru a face sex, ci pentru simplul fapt, sa nu te fure altul de sub nas.O alta problema este ca o data cu varsta, nu mai avem rabdare ca la 18-25 ani. sunt tineri care poate la anii astia au familie, sunt la casa lor, isi doresc ceva serios si efectiv grabesc lucrurile, sunt nerabdatori sa marcheze toate momentele pe care le au ratate, nu au avut parte cu alte fete pentru ca au fost refuzati pentru ceva mai bun si nu s-au rezumat fix la ei..plus ca, expresia " ce e al tau e pus deoparte" nu mai crede nimeni..problema e ca multi din tineret, nu comunica, lasa lucrurile sa fie ambigue, neclare..sifiecare din noi, incearca..si uite asa apare asa numita si zisa graba. oricum,daca iti place acel tip si chiar vrei,dar observi ca se grabeste,discuta cu el, spune-i ce vrei sa auda si ce vrei si tu sa auda de la tine, anume ca vrei sa fii cu el, dar sa nu se grabeasca, nu il ameninta ca daca insista sa se grabeasca te desparti de el, ca mai tare in ranesti.ia-l usor..si discuta cu el tot ce il apasa, apropie-te de el, fii un bun tovaras, un bun prieten si treptat arata-i ca se poate si mai mult..doar daca il vrei si tu, daca nu iti place. pune punctul pe "i" si asta e.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Sex doamna, vrem sex

| Anonim67377882 a răspuns:

Pentru ca nu stiu sa te vrajeasca pisi. Se zice ca trebuie sa inhati prada cand se asteapta mai putin ca altfel se sperie.
Nu inteleg de ce unii "toti" vor sa ti bage madularul in tine inca de cand te vad.

Eu ma grabesc deoarece nu am incredere in tine, cand vine una la mine si ma ia cu eu sunt cuminte alea alea n-am sarutat pe nimeni de la 13 ani si sunt virgina pur si simplu imi vine a râde. Pe unele va da de gol personalitatea la cat de "cuminti" sunteti.

| Yparisa a răspuns:

Nu se grabesc decat atunci cand urmaresc ceva.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Poate le place sa experimenteze si nu cauta nimic serios.

| ciuperca008 a răspuns:

Te contrazic. Se grabesc pana la sex. Casatorie nu vrea nimeni. Aia grabeala!

| Iliuta69 a răspuns:

Pentru ca 1 ori vor sa faca sex sau 2 vor si sex dar vor sa aiba si pe cineva langa ei si poate fi o relatie de lunga durata depinde de barbat!

| Mariusimiplacfemeile a răspuns:

Buna,
De ce unele femei nu se grăbesc când vine vorba de relații?