| AdelaOT a întrebat:

Buna. de ctv saptamani am intalnit un tip. imi place rau de tot de el arata bine e format toate cele. imi e putin cam jenă să spun treaba asta dar cum fac sa ma excit mult mai tare? pentru ca el o are foarte mare si ma doare adica si dupa actul sexual ma doare uterul, vaginul. 2 zile max. si in timpul sexul tot ma doare doar din cauza faptul ca o are foarte foarte mare. imi place foarte tare sa fac sex n am avut dureri dar cu tipul acesta ma doare. vreau sfaturi

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te excita el destul nu are rabdare prostul, trebuie sa faca preludiul lung ca tu sa te uzi si dupa ce esti foarte excitata ai orgasm sa o bage, el o baga asa pe uscat normal ca doare, sa folositi lubrifiant, ce varsta ai? El este român sau este de culoare? Ca negrii au penis mare

| Violleta2022 a răspuns:

Iti recomand sa mergi al ginecolog pentru invetsigatii medicale, fiindca durerile vaginale sunt in general de la boli cu transmitere sexuala, care ti-au afectat vaginul, uterul, posibil o rana pe colul uterin samd.
In principiu, vaginul cand este excitat se dilata mult, putand in intre in el atat un cuc de 10 cm cat si unul de 20cm, dar atunci cand sunt prezente boli, acesta face vaginul si organele reproducatoare interne sa dea durere in pelvis si sa simti disconfort.

| AdelaOT explică (pentru Violleta2022):

Am fost la ginecolog nu e vorba de asta… cu partenerii pe care i-am avut, n-am avut dureri. Tipul acesta o are foarte mare de aceea ma durea adica aveam si placere dar cand o introducea pe toata fiind foarte mare ma durea

| Violleta2022 a răspuns (pentru AdelaOT):

Da-mi voie sa ma indoiesc...
Acum du-te si la ginecolog, si fa-ti teste de BTS!

| dullcat a răspuns:

Daca a existat preludiu, nu ai ce face.Iti cauti alt partener, pentru ca problema aceasta apare la femeile cu un vagin de dimensiuni mai mici.

De citit:

https://www.integration.ro/......membrului/

https://www.ginecologie-romania.ro/......e-vagin-51

| relian a răspuns:

E bun daca o are asa de mare, cel putin ai de unde taia, era mai rau daca era mica, de pus s-o faci mai mare nu prea se poate, asa ca ar trebuie sa fii fericita laughing

Crei sfaturi? Comunica cu respectivu, nu stati ca mutii, ori ca vaca la Luna laughing spui ce iti place, cit, pe unde etc.
Eventual sari tu pe el si tio bagi cit ai nevoie.Mai auzisem de cineva la fel, iar un amic l-a intrebat, ce face ma nevastata cu ditai parul laughing la care ala zice, sta ea pe mimne si isi ia cit are nevoie, asa si tu poti sa faci la fel.

Trebuie sa stii unde anume ai dureri, la intrare, la capat de tramvai, unde anume.
Pt ca daca de exemplu te doare capatul de linie laughing scuze ca vorbesc, asa dar mai ne destindem, deci daca doare tocmai in fundu vaginului, inseamna ca iti atinge uterul cum ai spus sau intrarea, colu uterin cum se mai numeste si de aia te doare.

Dar tu trebuie sa stii exact pe unde, apoi stii ce sa faci. Daca te doare ca e prea groasa si intra f greu, atunci nu prea ai ce face, doar sa cumperi lubrifiant, sa folosesti asa, o sa fie mai confortabil.

O alta cauza ar fi lipsa cum ai spus si tu sa nu fii asa de rau exictata, asa ca bagati ceva preludiu mai lung, ori bagati un sex oral inainte, dupa o sa spui ca nici no mai simti laughing

Bine din informatiile ce le dai, nu prea se intelege clar care ar fi problema, odata nu ai spus ce masura are iubitu tau, nu ai spus ce anume te doare sau unde, nu ai spus daca se pricepe sa te incalzeasca.

Asa daca te ia la stanga pe uscat laughing normal ca te doare, fara sa te sarute, sa te faca sa te urci pe pereti, is toate sansele sa te doara.

Stii cei aia sa te urici pe pereti, doar din preludiu? banui ca nu stii, asa ca cauta unu care se pricepe, macar sa ai idee, sa ai macar o experienta, apoi vei stii ce sa-i ceri lu asta cu scula mare, vorba vine scula foarte mare, odata ce nu ai spus nimic despre dimensiunile ce le detine.

Pt uni oameni sa sa mute o oala de pe aragaz pe vhiuveta e ceva wow, li se pare ca au rupt nori, asa ca fara masuratori clare, poti sa spui ca o are de elefant laughing

| AdelaOT explică (pentru relian):

Capătul cum s ar zice mi l atinge si ma doare

| Hyperion7 a răspuns:

Uite,in sfârșit, pe cineva care îmi confirma și confirma și multora că nu mărimea contează happy
Degeaba ai mărime, daca nu știi cum să o folosești.happy
Recomand un lubrifiant big grin
Bafta!

| Xox0 a răspuns:

Spune-i sa nu o mai bage pe toata ca te doare.

| DeaconuCorina a răspuns:

Daca te doare când o baga pe toată, roaga-l da o bage mai puțin.

| Amvrei a răspuns:

Sexul este placere nu marimi... daca este mare si nu ti place renunta