| Radulalla a întrebat:

Masturbarea excesiva(de mai multe ori pe zi) duce la scaderea erectie inainte de actul sexual si reducerea placerii din timpul actului sexual?
Sunt baiat, am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala de 1 luna si nu e la nivelul asteptarilor
Nu fumez, nu beau in exces(chiar nu), nu i-au droguri, mananc acceptabil(mai mananc si legume...big grin)
Problema mea e ca nu ma excit destul de tare in timpul actului sexual
stiti voi, baietii, cand faceti laba fara oprire, intensitatea excitatiei creste si creste pana apare ejacularea
ee la mine e la fel, dar in timpul actului sexual, parca nu ma excit intruna din ce in ce mai tare sa merg spre ejaculare, cii ia Mult mai mult(desii sunt la a 3 partida) si nu stiu dc.
Ajuta sa nu fac laba in ziua respectiva/1-2 zile inainte de sex, sau ce sfaturi puteti sa-mi dati in afara de faptul sa ma relaxez(ceea ce fac deja anyway) ca sa maresc aceasta placere, implicit ejacularea(orgasmul )
aa si inca o chestie, eu ar trebui sa beau cv in timpul actului sexual sau s-o las doar pe ea? ma refer la un vin/bere/anything

Răspuns Câştigător
| RilaIepur a răspuns:

Deci daca vrei sa faci sex intr-o zi nu te mai masurbezi inainte. Ia incearca sa nu te masturbezi 3 zile si apoi sa faci sex sa vezi cum e. Eu am facut sex dupa o saptamana in care nu m-am masturbat si a fost foarte ok. Daca vrei sa te mai ajut baga idul meu demigodthor

5 răspunsuri:
| roxydulkica a răspuns:

Adauga adresa asta si te invat eu ce si cum trebuie sa faci: roxy.ionescu25@yahoo.com

| alin_9439 a răspuns:

Pai ai putea bea un pahar de vin si nu ar mai trebui sa faci prea des laba bafta la a 4 partidalaughing

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca te grabesti prea tare si sari peste etapele importante ale actului sexual.Cand va intalniti creeati intai o atmosfera relaxanta, apoi catva timp lasati-va prada mangaierilor, inainte de a trece la treaba.Chiar si in timpul actului trebuie ceva retinere, pentru a mari placerea si a-i da si ei timp sa ajunga la orgasm. Femeile,, pornesc,, mai greu si cu ceva control vei reusi sa-i dai ocazia si ei sa ejaculeze, altfel atunci cand tu esti epuizat, ea ramane in urma.Masturbarea are si ea contributia ei, dar nu in prea mare masura.Si nu te obisnui cu alcoolul pentru a duce la bun sfarsit actul.Bafta!

| costellodonatz a răspuns:

Nu numai ca o sa duce la scaderea erectiei, dar o sa-ti cada boasele. Ai mare grija. Sper ca te-am ajutat.

| zZAlexandruZz a răspuns:

De unde apareti ma?
Daca ai o iubita, lasa masturbarea... nu ii vad rostul sincer.