| anonim_4396 a întrebat:

De curand am inceput sa vorbesc cu un arab pe facebook.Eu eram foarte retinuta la inceput pentru ca mi se parea ciudat sa ies cu un arab si de fiecare data cand spuneam subtil ce cred despre arabi, el se enerva si incerca sa imi explice ca nu tot ce scrie pe net este asa.In cele din urma, am acceptat sa ne vedem.Eram libera aseara si l-am invitat la mine sa vedem un film.Nu eram singura, desigur. Uitandu-ne la film, m-a luat in brate si a inceput sa ma mangaie.Nu era nimic brutal sau pervers.Din cand in cand, ma pupa pe obraz, frunte, imi pupa mana, ma pupa pe brat si nu mi-a dat drumul din brate.Mi-a spus de foarte multe ori ca sunt frumoasa, simpatica, draguta si ca se simte foarte bine in compania mea, ca ii place cum gandesc si cum vorbesc etc.A plecat in cele din urma si mi-a scris pe facebook, spunandu-mi ca vrea sa ma cunoasca mai bine pentru ca ii place de mine si daca lucrurile merg bine, o sa avem o relatie serioasa.Mi-a zis ca este lnaga mine daca am nevoie de ceva si ca nu am nevoie de altcineva atata timp cat el este langa mine, ca va avea grija de mine.Voi credeti ca vrea ceva serios si ca va tine aceasta relatie?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te-ai intrebat daca tu esti intr-adevar si singura fata careia ii promite ca va avea grija de ea? Incearca sa afli care este strict parerea lui in privinta dreptului oricarui arab de a avea mai multe sotii oficiale.

| sofisis a răspuns:

Arabii sunt niste oameni foarte periculosi. Sunt de cele mai multe ori extremisti in gandire si in abordare. Mint foarte mult, mai ales pana te-au prins in capcana. Stiu cazuri concrete de arabi care sustineau ca ei sunt moderni, ca sunt crescuti in occident si deci au mintea deschisa si de fapt, cum le-a iesit pasenta au inceput sa-si dea arama pe fata.
Eu raman la parerea mea...mai bine PAS.

| R0R0 a răspuns:

Ciudati arabii astia!
Nu le stiu comportamentul, dar e posibil sa vrea o relatie serioasa, cu toate ca nu prea cred.

| Oana92 a răspuns:

Eu zic ca inainte de a te gandi la o relatie serioasa, sa multumesti Cerului ca inca esti intreaga si neviolata! Acum pe bune, ce e in capul vostru cand chemati la voi acasa, ca fete, niste barbati complet necunoscuti, intalniti pe net? Plus ca asta ''promitea'' din start, fiind nu doar un arab, ci un arab convins de normalitatea gandirii neamului sau...

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tu ai chemat un necunoscut la tine in casa? Arab? Iar daca el percepea acest "Hai la mine acasa" ca o invitatie de apropiere intima probabil acum te plangeai ca e un nenorocit pervers, etc, etc.