| Biancabiibiii a întrebat:

Am inceput o relatie cu un baiat in urma cu 8 luni cu 2 ani mai mic decat mine si ne-am despartit in ianuarie de atunci am mai incercat ceva dar suntem prea orgoliosi cand lasam eu nu mai lasa si tot asa.In urma cu 2 saptamani l-am intrebat ce isi doreste si el mi-a zis ca nu vrea o relatie cu nimeni in prezent si nu ar vrea nici sa isi bata joc de mine, credeti ca e confuz? I-am respectat decizia l-am lasat in pace cu totul nu il mai sun, nu il mai caut, dar cand ne vedem sunt politicoasa cu el.Nu inteleg insa de ce prietenul lui cel mai bun ma tachineaza cand ma vede, sau intra in vb cu mine cand este cu el doar atunci, de ce credeti asta? Cand ne intalnim doar noi 2 doar ma saluta cand este cu el intra in vorba cu mine, ma intreaba detalii despre viata mea si face si anumite glume, si de fiecare data cand ies din camera iese si cumva vrea sa atraga atentia cand sunt ei 2 in camera, cand este doar el singur in camera nu face nimic.Eu foarte apropiata nu am fost de el, da ei sunt cei mai buni prieteni.Dau funda happy.L-am surprins zilele trecute pe fostul ca se uita foarte insistent dupa mine din camera lui, eu eram pe hol cu o prietena.Chiar am nevoie de o parere

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiind mult mai mic ca varsta, probabil ca este inca imatur si din acest motiv se comporta mai "stangaci" in relatie. Insa in mod sigur nu-i esti indiferenta. Daca va mai creste putin probabil ca se va si maturiza si este posibil ca in viitorii ani sa devina mai curajos, mai tupeist. Viitorul va dovedi daca si in ce masura este atras de tine. big grin

| Biancabiibiii explică (pentru corbulalbrosu):

Dar prietenul lui nu inteleg de ce tot se baga in seama si ma sacaie cand ma vede, tu esti baiat?

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul te vrea in pat ori te dezbraci ori nu te baga

| JohnnySilverhand a răspuns:

Sunt doua posibilitati
1. Din cauza ca majoritatea baietilor când vad ca fata de care la place se intelege foarte bine cu cel mai bun prieten devin foarte gelosi(sunt baiat, o stiu), si el încearcă sa-l facă sa inteleaga pa fostul tau ca inca te iubeste si ca te doreste.
2. El încearcă sa-l facă sa sufere, din cauza tristetii vânzând ca esti tachinta(acest lucru la prima vedere da impresia ca sunteţi foarte apropriati) si te intelegi mai bine cu cel mai bun prieten si crede ca l-ai uitat.
Varianta a doua e foarte putin probabila daca sunt cei mai buni prieteni(nu doar teoretic).
Multi zic ca la 16 ani nu stii ce este dragostea, dar un băiat stie(mai ales unul cuminte, nu golanas de cartier), fiindcă vrea sa-si construiască o familie cu fata ce o place, eu i-am spus ca o iubesc, dar ea nu vrea nimic sentimental, dar ma doare foarte tare când o vad ca se intelege foarte bine(mult mai bine decat cu mine) cu cel mai bun prieten al meu.