| anonim003 a întrebat:

Eu ma cunosc cu o fata de mult timp. La inceput s-a indragostit de mine dar mie nu mi se parea prea simpatica, peste ceva timp m-am indragostit eu de ea, am inceput sa vorbim mai mult pe mess. Si i-am cerut nr. de telefon si nu a vrut sa-mi-l dea, am invitato la o plimbare cu rolele si a spus ca nu ii place sa se plimbe cu rolele, eu din asta am inteles ca nu mai simte nimic pentru. mine si am lăsat-o in pace. Dupa cateva luni si-a schimbat starea de pe fb (in a relationship) si ma enerva...(eram cam gelos). Si dupa ceva timp am aflat ca nu mai e cu nimeni.Am incercat sa vorbesc mai mult cu ea, mi-a dat si nr. de telefon... Azi vorbeam si mi-a spus : tu imi esti un prieten foarte bun, dar daca zic, nu vreau sa stric "prietenia"
, adica na, stii tu : sa inteleg ca nu vrea sa fim impreuna?
Eu speram ca poate va fi ceva intre noi...
Dati-mi un sfat, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

Dude, in primul rand e o treaba serioasa: tu, dupa cateva luni, inca simti ceva pentru ea?
Ori esti idiot, ori fata aia e fata Madonnei. Eu sper ca niciuna.
Sunt de acord ca, din momentul in care ii vei spune ca iti place de ea, situatia se va schimba radical.
Este, cum "zice" latinii, Tertium non datur. A treia posibilitate exclusa.
Daca zice da, vrea sa fie cu tine, esti zeu. La 2 ani dupa majoratul ei faceti nunta, va invitati toate rudele si toti prietenii, va mutati ca bossii undeva intr-o vila cu 3 etaje intr-un satuc linistit, la 10 km de un oras smecher, faceti impreuna o echipa de fotbal cu tot cu rezerve si staff tehnic.
Daca zice nu, e nasol. Fie n-ai stiut cum sa abordezi situatia (n-ai avut curaj sa zici in fata, n-ai privit-o in ochi cand i-ai zis, ti-a tremurat glasul etc), fie nu e pregatita sa fie cu tine. Daca e a doua, da-i timp. S-ar putea sa regrete refuzul si pana la urma sa iasa ceva. Daca nu, asta e. Mai sunt fete.
Nu stiu cum dupa cateva luni nu ti-a trecut. You're insane, dude, or magic!
Mult succes si ai grija ce alegi. S-ar putea s-o pierzi definitiv daca gresesti.

1 răspuns:
| Efixx2 a răspuns:

Inseamna ca vrea sa fiti doar prieteni (si atat) happy