| Annie_3559 a întrebat:

Buna!happyDe curand m-am despartit de iubitul meu, aveam impreuna cu el 7 luni, insa cum e vacanta a plecat 1 luna in Italia, inainte mi-a spus daca o sa-l astept si daca o sa-l mai iubesc la fel de mult, i-am raspuns ca da si el la fel.Insa inainte cu o saptamana sa plece ne-am certat din cauza lui, pe moment am zis ca poate o sa ne impacam si va fi la fel, dar certurile noastre erau tot mai dese si am hotarat sa pun punct relatiei crezand ca poate imi va fi mai bine, mai bine fara el.Acum e plecat, mi-a dat un mesaj inainte sa plece din tara si mi-a urat vacanta placuta, i-am raspuns prin acelasi fel. Dupa o saptamana nu mai puteam de dorul lui si i-am trimis un mesaj spunandu-i cal iubesc mult si mi-e dor de el, etc. N-am primit nici un raspuns, credeam ca nu la primit. Dupa cateva zile a intrat pe mess si mi-a spus ca nu mai are rost, ca s-a terminat totul intre noi, i-am spus ca inteleg si ii voi respecta decizia.Insa nu pot, mi-e tare greu fara el, acum cand incepem sc [suntem in acelasi liceu, aceeasi clasa ]nu stiu cum voi proceda, daca imi va cere sa ne impacam ce sa fac(poate acum era prea orgolios]? Mai merita dupa ce l-am rugat sa fim impreuna? sa ma intorc la el, poate o sa ma faca din nou sa sufar. Ce credeti?happyhappy

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Nu merita. Cu toate ca, posibil sa regrete lucrul asta.'Roata se intoarce'. Te-as sfatui sa fi cat mai tare, sa ii demonstrezi ca nu s-a 'sfarsit lumea' fara el.Sa ii demonstrezi ca poti trece peste, ca nu-ti pasa. Incearca sa te gandesti la altceva, poate o relatie noua? Te-ar ajuta sa-l uiti, cu timpul bineinteles.Totul depinde de tine. Ti se pare corect sa suferi in timp ce el se distreaza?happy

1 răspuns:
| Cry0gen a răspuns:

Buna Annie.

Imi pare rau pentru tine. Urata situatie! In primul rand, cand incepeti scoala, asigura-te ca nu e indragostit de o alta fata sau daca nu are o alta prietena. Daca nu are, incearca sa te porti mai urat cu el(parerea mea). El atunci poate va crede ca esti suparata pe el si va incerca sa discute cu tine si sa-ti ceara scuze.Atunci e momentul sa discuti cu el, sa vezi daca mai ai vreo sansa sa fie ceva intre voi doi. Oi avea eu 12 ani dar e usor sa-ti dai seama...Succes!

P. S.: Am avut si eu o problema gen asta, dar fata cu pricina tot zicea ca nu va fi niciodata ceva intre noi, si d-asta m-am purtat urat cu ea, si a venit sa discute cu mine, si i-am zis totul!