| paulodybala50 a întrebat:

Deci sa va spun cum sta treaba, am fost in relatie cu o fata de la liceu timp de o luna, adica in vacanta de iarna, nu am apucat sa ne vedem deloc in vacanta de iarna, pentru ca ea spunea ca are probleme in familie si am inteles-o. Eu pe parcursul relatiei am incercat sa fac gesturi frumoase, o trezeam dimineata cu mesaje frumoase, ii explicam cat de mult tin eu la ea, ba chiar am scris si o poezie pentru ea. Dar ea nu imi arata cat de mult ma iubeste, si ne certam cam des pe chestia asta, ea sustinea ca nu poate sa fie la fel de afectuoasa, si chiar ma iubeste. Eu am crezut-o, dar tot continua asa si imi raspundea la mesaje foarte tarziu, gen dupa 3 ore. Cam cu 2-3 zile inainte sa incepem scoala ne-am certat iar si a spus ca ea nu poate continua asa, si ca ne despartim. Eu nu am bagat-o deloc in seama in prima saptamana de scoala, dar dupa i-am dat mesaj si i-am zis ca as vrea sa ramanem prieteni ( eu aveam in gand sa fiu din nou cu ea impreuna ), si a zis ca vrea sa ramanem si ea prieteni. Am incercat sa-i spui din nou ca imi pare rau si ca am realizat ca am inceput mereu eu certurile ca un prost, dar a zis ca are sentimente foarte slabe pentru mine. Si mai e treaba ca unui prieten caruia i-am explicat toata situatia se pare ca ii place de ea si cred ca si ei, dar nu sunt sigur. Ajutati-ma va rog, spuneti-mi ce sa fac.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faci asa mare drama din asta, nu e de mirare ca ca aia nu te suporta, orice om normal la cap ar proceda la fel, erai ca un disperat vaginal, un catelus dupa ea

| Andreeush a răspuns:

Nu o mai căuta.
Nu merită.
Dacă ea nu te mai vrea nu are rost să îți pierzi timpul.
Cu timpul vei găsi pe altcineva.

| Anabela777 a răspuns:

Invatatura de minte: nu da mai mult decat primesti