| anonimgirl3477 a întrebat:

Bună! De curând mi-am început viata sexuala cu prietenul meu. Am făcut de mai multe ori într-o zi, neprotejat, dar fără să ejaculeze în mine. Țin să menționez că acturile sexuale s au întâmplat cu 3, 4 zile după ce mi s-a oprit menstruația. Estistă posibilitatea ca eu să fi rămas însărcinată? Am nevoie de un răspuns urgent, vă rog

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sanse există la „acturile" sexuale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Actele sexuale nu acturile

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai putin ai zis ca ati facut sex de mai multe ori intr-o zi fara sa ejacculeze in tine, pai unde a ejaculat? Pe geam? Daca nu a ejaculat in vagin nu exista sarcina, desii sa stii ca lichidul preejaculator contine sperma care poaste duce la sarcina, tu esti foarte confuza, eu cred ca tu nu ti ai dat seama cand a ejaculat nu ai simtit? Ce varsta ai? Mergi la un medic ginecolog sa te vada.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista posibilitatea sa ramai gravida, daca erai inainte de perioada fertila, fiindca spermatozoizii traiesc aprox 5 zile in mediul umed al corpului tau.

raspunsul nostru nu te mai ajuta cu nimic acum, ca vine repede sau incet tot inutil este, fiindca va trebuii sa astepti 21 de zile (DUPA ultima partida sexuala), ca sa poti fce testul de sarcina.

| mihai69 a răspuns:

"acturile"...
rolling on the floor
Da.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramai gravida.

| sofisis a răspuns:

Dap. Se poate. Barbatii au mici eliminari de sperma si fara sa simta, mai ales in cazul actelor sexuale repetitive.

| VoidEternal a răspuns:

Da, exista posibilitatea.

| Robert2526 a răspuns:

Sanse sunt, nu asa mari cum zice sexperta madox dar sunt. Acum depinde si de norocul tau...

| Madaxo97 a răspuns:

Da, foarte mari, mai ales ca ai zis ca ați făcut partide de sex una după alta. Mai bine daca au trecut mai puțin de 48 ore de la contact, ia urgent pastila de a doua zi. Daca sexul a fost la 4 zile dupa ce s-a terminat menstruatia, sunt șanse mari ca spermatozoizi sa prinda perioada fertilă si sa apară o sarcină. Pentru a fi sigura fa un test de sarcina la 3 saptamani după contactele sexuale. Alta data protecție, si nu mai faceți una după alta decat cu prezervativ

| Robert2526 a răspuns (pentru Madaxo97):

Cand iti ziceam eu de partide "una dupa alta" ziceai ca nu am dreptate, acum vad ca ai alta parere happy

| Madaxo97 a răspuns (pentru Robert2526):

Pai da, aici chiar au comis-o, cu partidele repetate, nu mai poți sa zici ca sunt șanse mici laughing cum ziceai si tu probabil sa fi rămas spermă de la contactele anterioare, ceea ce eu nu am zis ca e ceva greșit niciodată.

| Leron a răspuns:

Îmi pare RAU dar așa este