| anonim_4396 a întrebat:

Buna de doi ani iau anticonceptionale logest mi a venit menstruatia dar nu am mai inceput o alta folie de pastile dupa ce m ia trecut menstruatia a doua zi daca am contact sexual pot ramane insarcinata?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da si riscul este destul de mare. Dupa intreruperea pastielor, ovarele au adesea ovulatii multiple si precoce, asa incat primele 2-3 luni sunt foarte fertile.

Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca da, daca nu continui sa le iei, trebuie sa folosesti alta metoda de contraceptie.