| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp prietena mea cea mai buna imi tot zice ca ii place de iubitul meu si nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa-mi stic prietenia cu ea. Pls un sfat big grin

Răspuns Câştigător
| bluepuff a răspuns:

Las`o in visele ei pe prietena ta! Tu stai cu prietenul tau nu cu ea, saruti gura lui nu gura ei, traiesti viata cu el, nu cu ea. De ce se baga?! In locu tau daca ar fi sa se bage i`as da cateva sa se treazca. Daca ii place ce? Care e problema? Sa saliveze in continuare ca nu o sa vada. Da`o drak de prietena, ca din cate vezi nu iti e nici pe jumate prietena, ci o alta ipocrita. Nu strica relatia cu el pentru ea. Daca ti la el nu lasa sa ti`l fure. Proaste din astea gasesti peste tot, lupta pentru ce ai si nu renunta usor. Bafta.

13 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Daca-ti e prietena cu adevarat nu se va baga peste tine si prietenul tau, cu atat mai mult sa va certati din cauza asta. Tu ai fost prima, esti cu el. Ok asta e! Deci daca-l iubesti continua relatia cu acel baiat daca e prietena iti va fi prietena!

| Narfundo a răspuns:

Ce prietena de caca. ai.

| irina20 a răspuns:

Vrei nu vrei, asta e.
Mare nesimtire. Daca-ti spune tie, ce asteapta sa o rupi cu el sa-i lasi cale libera ei? Daca iti era o prietena adevarata, chiar daca-l placea nu facea nimic in sensul asta si astepta sa-i treaca. Spune-i ca te deranjeaza afirmatiile care le face si ca ar fi frumos sa taca!
Ar fi o idee sa-ti gasesti o alta prietena.Nu merita atentia ta.Si daca erai cu baiatul respectiv de 2 zile, nu trebuia sa spuna astfel de lucruri.
Parerea mea...

| stresu a răspuns:

Bai nu stiu ce prietenii aveti voi; eu daca o prietena avea o relatie instantaneu nu mai percepeam tipul respectiv ca pe un potential partener de niciun fel, putea fi "Fat-Frumos"; dar cred ca e ideea asta a fructului oprit ca daca e al prietenei e mai bun, are de toate.
In general nu sustin stricarea prieteniilor de dragul unor relatii trecatoare, dar data asta las-o pe fata asta sa isi gaseasca alte prietene.
O prietenie insemaan sa treci prin chestii urate, sa mananci din aceeasi farfurie si sa te deschizi, nu sa ravnesti la fericirea celuilalat. Iti doresc sa ajungi sa atingi un astfel de nivel cu cineva, dar in niciun caz nu cred ca va fi cu "amica" asta.

| VodkaCoca a răspuns:

Depinde in cel fel o spune, dar daca zici ca iti zice mereu, eu cred ca ar trebui sa vorbesti serios cu ea, sa o intrebi si daca ii place de el ce? Asteapta sa va despartit sa aiba ea cale libera? Vorbeste cu ea clar ce vrea mai exact. Poate zice ca ii place in sensul ca e un baiat dragut, dar nu e frumos sa tot bati aproapo in continu, sincer daca mas afla in situatia ta, as analiza cateva lucruri, de exemplu:
1. De cat timp sunt cu baiatul respectiv?
2. Ce fel de prietenie e intre tine si prietena ta? (ma refer daca a mai facut alte faze etc.)
3. El s'au ea?

Eu una sincer am preferat sa am cunostinte nici de cum o prietena cea mai buna s'au mai multe, pentru ca in final si dupa ani de zile poate sa te dezmageasca, am preferat mereu sa am ca prieteni baieti, fetele le consider cunostinte, insa am 2 prieteni cei mai buni, care stiu viata mea de la A-Z, ma asculta imi da sfaturi mi'au fost mereu aproape, mai veneam de la disco si dormeam la unu dintre ei nici nu se atingea de mine, ii consider frati, pentru ca de exemplu unul dintre ei plecase la 700 si ceva de km sa isi vada familia, si in timpul ala eu am ajuns la spitalca ma simteam rau, el exact in ziua aia ajunsese acolo si tot in ziua aia a plecat cand a auzit ca am ajuns la spital, m-au ajutat mereu cum au putut si au facut multe pentru mine, fetele mereu se mananca de fund una pe alta s'au apare un baiat si se cearta, cand aveam si eu prietene ma mai gaseam sa ne placa de acceasi baiat, renuntam sa nu ma cert dar dupa aia mai vii si luata de proasta.
Ai grija la astfel de prietene! :*

| paramore a răspuns:

Daca nu vrei sa strici prietenia cu ea dc nu i-l dai eilaughing

| AdY a răspuns:

Lasa pe iubitul tau sa aleaga. Daca cu adevarat te iubeste pe tine nu va trebui sa faci nimmic dar sa continui relatia. Daca si lui ii place de prietena ta inseamna ca intre voi nu fost iubire si nici prietena ta nu-ti mai este prietena adevarata

| dsada a răspuns:

Eu in locul tau nu mai eram prietena cu ea. pentru mine e mai importat un iubit decat o prietena

| happiness a răspuns:

Pai ai de ales:el sau ea. daca ii place de el clar va merge mai departe, iar el nu crd ca va refuza.

| georgiana_5779 a răspuns:

Scuze, dar a stricat-o ea dejasad

| cosmin_2318 a răspuns:

Buna! tu zici ca ea e prietena ta cea mai buna. ok asta crezi u desprea ea asta simti. dar ea daca a ajuns sa-ti spuna ca ii place de iubitul tau, ins ca il place, iti face in ciuda. deci nu prea cred ca si ea crede ca tie cea mai buna prietena. te face pe la spate. ai grija in cine ai incredere. si daca il iubesti pe iubitu tau renunta la ea pentru el. El iti poate fi si iubit si prieten, pe cand ea iti poate fi doar prietena.(o prietena care nu-i chiar asa buna pe cum o crezi)sau daca nu tii la el renunta la el pentru ea.desigur poti si vb cu ea sai sp sa nu-ti mai zic de iubitu tau.succesc

| deniedaccess a răspuns:

Pfff...inseamna ca nu e prietena ta...de ex iubitului prietenei mele i place de mine si deja a devenit observabil si mie imi place de el pentru ca e dragut dar asta nu imi da aripi sa fac ceva doar e prietena mea si asa ca il tin din scurt.

| cristina_5392 a răspuns:

Pai ii spui cu frumosu vrei sa fi cu el iar daca zice da atunici ii spui ca mai bine nu e niciuna cu el pentru a nu strica prietenia voastra