| LansoN a întrebat:

Cum sa-i spun unei fete te iubesc!

Vreau sa zic ca o cunosc de mult timp (o prietena)! De zi ce trece imi place mai tare de ea, nu am curaj cind esim in oras sa-i zic ceva de relatie, ma tem sa nu pierd si prietenia! As dori sa am ceva in serios cu ea!
Rog cine poate sa ma ajute cun sfat sa scrie aici!

13 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai ce e asa de complicat du-te si spune-i verde-n fata 'Te iubesc'. Daca incepe sa rada las-o balta daca nu felicitari ai dat peste o sansa.

Răspuns utilizator avertizat
| CM7YRE a răspuns:

Pai, pur si simplu, fa-ti curaj si spune-i, se poate sa te inteleaga, si sigur veti ramane prieteni orice-ar fi, spune-i ce simti pentru ea, incearca sa fi direct, nu ocoli subiectul, poate si ea simte la fel pnetru tine si nu are curaj sa marturiseasca big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai ca blegu, vine altu si ti-o ia. Ia taurul de coarne si spune-i intr-o zi ca-ti place de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bwa imi place mult de o fata pe care o cunosc de 4 ani si ea place pe altuce sa faq?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baa imi place o fata(o iubesc) si ea place pe altu ce sa faq? sa-i spun ca o plac(o iubesc)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii place chiocolata milca si trandrafi rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am fost si eu! ", dar prima data cand am simtit ca ma atrage i-am spus ca o iubesc! ghici ce?
a spus ca si ia ma iubeste nu stiu daca va functiona depinde daca ai mai mult de 13 o sa se supere pe tine

| Gabitsuu a răspuns:

Mda... e cam delikata situatzia.
Eu te sfatuiesk sa ti cont atat de sentimentele tare, cat sh cum ti le exprimi pentru. ca ai de pierdut, ori de castigat.
Ar trebui sa fi atent cu ea.
De 4 ani, cred c`o kunosti destul de bine, stii de fire e, cum gandeshte...
Eu cred ca ar trebui sa te gandestifoarte bine la ce ai de gand sa faci, cum sa-i spui ce simti pentru ea deoarece o kunosti f bine sh cred ca ai avea ceva idei cum sa te apropii de ea sh sa gs momentu` sa-i spui ce simti [ar trebui s`o faci cat de kurand posibil]. Sper ca sfaturile mele iti vor folosihappy

| melissa_1661 a răspuns:

Prin atitudinea ta si prin gesturile tale...care dovedesc cert ca o placi, ar trebui sa si dea singura seama, daca deja nu si a dat deja

| LansoN explică:

Ne cunuastem de 4 ani. dar nici o data nu am vorbit de o relatie care poate sa fie intre noi doi. aviam emotii(sunt rusinos), nu am esit de multisor timp in urma in oras...as vrea sa-i fac o invitatie, si sa-i zic! da ma tem.Si stau pe ghinduri.sai zic ori nu happy

| razvancic a răspuns:

Fii curajos si spune-i ca o iubesti