| anonim_4396 a întrebat:

Help! M-am indragostit de iubitul prietenei mele cele mai bune.Si el ma place mult, stiu asta. Dar in prietenia noastra este o regula sa nu fim cu iubitii sau fostii iubiti ale prietenei, si invers. Ce sa fac? Dati-mi un sfat, In fiecare seara ma gindesc la el. Iar seara cind suntem toti el ma priveste atit de duios si vb mai mult cu mine decit cu prietena mea. Ce sa fac? Dati-mi un sfat? As vrea sa fiu cu el, dar si prietena mea vreau so pastrez!

Răspuns Câştigător
| SandraPhantomhive a răspuns:

Hei!
Cum se spune, dragostea este o amnezie când o fată uita că mai există 1, 2 bilioane de băieți!
Gândește logic: Dacă te vei combina cu el, vă veți despărți, doar nu o să fiți împreună forever.
Dar prietenia ta va dura, într-adevăr, pentru totdeauna. Mai sunt mulți băieți în lume, stai relax!
Deci, eu zic să-ți păstrezi prietena.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Gândeşte-te dacă merită să-ţi pierzi o prietenă pentru un iubit.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Nu strica prietenia din cauza unui baiat! Daca ati facut o regula asa sa fie! Baieti gasesti peste tot! Ai sa-l uiti!
Acum e alegerea ta!
ppa

| TheSearcher a răspuns:

Da. multura li se intampla. dc sa ascund chiar si mie mi s-a intamplat(doar ca era prietena prietenului meu cel mai bun).dar am stiut ce ca risc sa pierd ceva mai mult decat un simplu amic. asa ca m-am comportat normal. iar daca tipa imi dadea atentie incercam sa o ignor discutand cu iubitul ei si facandu'l pe el sa para important si sa primeasca atentia iubitei sale =).

| Roberta a răspuns:

Nu, nu poti face asta, ce gen de prietena esti? Baietii gasesti o multime, dar o prietena buna gasesti rar.

| kathyangel a răspuns:

Pai tu ce crezi este mai important un prieten adevarat care gasesti rar sau un iubit care poti gasi la orce colt? Sincer tu hotaresti, dar sa stii ca eu as alege prieteni.sunt de acord cu regula " sa nu fim cu iubitii prietenelor" dar nu si cu fosti,daca relatia unei prietene nu mai merge si s-au despartit,gata,e o tara libera ce a fost a fost.S-au despartit si nu trebuie sa se supere daca ai iesi u un fost iubit de al ei, insa cu actualul iubit nu, deloc. sper ca te-am ajutat. Sper ca o sa o iei decizia corecta. happy :*