| Eugenia551 a întrebat:

Buna! De un an si ceva sunt indragostita de un baiat. Aveam de gand ca zilele astea sa ii marturisesc ceea ce simt pentru el. Ulterior am aflat ca de o saptamana vorbeste cu o fata, ca are pe cineva. Ce sa fac? Inima imi spune sa ii dau un mesaj cu :" Mi-ai fost si imi esti foarte drag!"Dar minte imi spune nu, nu te baga. Ce sa fac? Sa ii dau un mesaj? cu toate ca asta imi doresc. Sau ce as putea sa ii scriu sa inteleaga am avut si a sentimente pentru el. Precizez ca ne cunoastem, dar nu suntem foarte apropiati.

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Dragostea nemarturisita provoaca mai mari probleme decat cea marturisita, chiar in conditiile in care nu va fi impartasita, probabil, si de celalalt.

| Eugenia551 explică (pentru Paul754880338):

Sa inteleg ca ar trebui sa ii marturisesc?

| Paul754880338 a răspuns (pentru Eugenia551):

Fara indoiala!

| UnDiavol a răspuns (pentru Eugenia551):

Da

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare penibil un mesaj de genu laughing) mai bine ai încerca să ieși și să te apropii mai mult de el și vezi atunci dacă e sau nu interesat de tine

| cristimihailov a răspuns:

Mai bine sa ai amintiri decat regrete.

| NotNamed a răspuns:

Așteaptă sa vezi cum decurge relația. A te baga intr-o relatie de iubire pentru scopurile tale proprii mi se pare o curvie si o lipsa de respect pentru un cuplu. Nu cred ca ti.ai dori sa fi in locul acelei fete.

| UnDiavol a răspuns:

Spune-i nicidoata dar nicidoata nu este prea târziu o data cel iubești din tot sufletul și toată inima nu ai ce pierde prima iubire singura iubire Adevărată