| SAndreea6655 a întrebat:

Buna, de vreo doua saptamani (doua si ceva) au inceput sa ma doara sanii.Nu foarte tare.Ma dor la atingere sau daca sar, durerea este si inconjorul sanului adica spre coasta nu stiu sa explic.Eu am ovare micropolichistice, nu iau anticonceptionale.Ginecoloaga a dat un tratament pe care sa l iau 3 luni (vitex si pelviblue, pe borcanul de pastile vitex scrie fertily+) oare de la ce sa ma doara.Pe 3 septembrie prietenul meu a ejaculat si apoi mi-a introdus penisul de cateva ori el inainte s-a sters foarte bine cu servetele umede, am facut teste de sarcina in septembrie, octombrie, noiembrie, toate negative, de atunci nu am mai intretinut act sexual iarr in octombrie la sfarsit am fost la ginecolog care mi-a spus ca am ovare micropolichistice.Nu cred ca ma dor de la menstruatie, c.m trebuie sa-mi vina pe 5, 6 februarie.Luna asta a fost pe 3.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normla ca sanii sa doara in anumite zile ale lunii, deoarece sunt modificari hormonale in corp.
Incearca sa porti un sutien special pentru sport, cand te apuca saritul, ca sa nu te mai doara atat de rau sanii.
Ovarele polichistice si cele micro-polichistice sunt provocate de mancarea total neadecvata, pe care o mananci de ani de zile si care ti-a dereglat hormonii si acum iti provoaca inflamatie pe ovare.

Ar trebuii sa nu mai mananci mancare de proasta calitate si sa te muti pe o hrana sanatoasa, bogata in vitamine, minerale, aminoacizi si proteine, care sunt luate nnudmia din multe sortimente de fructe, legume si carne proaspat gatita, fiindca lipsa lor iti afecteaza hormonal organele.

| KKK111 a răspuns:

Nu ai nimic serios nu te mai impacienta. Mai culca-te si tu cu el...il lasi sa dea labă din noiembrie? Wtf...

| imiplacepepsi23232 a răspuns:

E clar esti femeie-barbat