| q12Alinagabriela a întrebat:

Buna, in octombrie pe 30 am aflat ca am ovare micropolichistice.Am avut tratament naturistic (vitex si pelvi blu) Trebuie sa le iau 3 luni, aceasta este ultima luna.Insa de cateva zile tot simt la uter, la ovare ceva un disconfort, uneori simt ca un ghiont nu stiu sa explic cum se simte.Stau ce stau si dintr o data imi face asa la ovare sau uter sau in burta.Gravida nu sunt, am facut teste, cu prima urina de dimineata etc.Si au inceput sa ma intepe si daca apas la uter ma inteapa la fel(acum nu ma mai inteapa), dar v am spus simt un disconfort parca le simt imflamate.Ce poate fi, astea sunt simptomele la ovare micropolichistice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ovarele polichistice necesita tratement serios de ani multi, nu doar de 3 luni, de aceea cred ca mai ai mult de tras cu ele, mai ales daca continui sa mananci aceeasi mancare nesanatoasa de ani de zile, care ti-a produs ovarele micro-polichistice si acum continua sa le tina inflamate.

Recomand un control ginecologic, care-ti poate spune care este situatia ovarelor la acel moment.