| adictedtoyou a întrebat:

deci am 16 si nu am avut pana acum un prieten. Mi s-a propus de mai multe ori dar din diferite motive am refuzat.Mai multe persoane mi-au spus ca arat bine, si au zis ca poate nu am prieten, din 2 motive:1. ori baietii cred ca sunt prea inabordabila si de aceea renunta sa ma abordeze 2. au impresia ca mai mult ca sigur am prieten la cum arat(adica nu sunt urata). M`au mai catalogat multi ca fitoasa(ma refer pers. cre nu ma cunosk prea bine, mai mult din vedere si atat)pentru ca la inceput, pana nu cunosk omul, nu prea vorbesk asa mult, si nu prea ma bag in seama cu lumea (pentru ca sunt mai timida) dar dupa ce m`au cunoscut si-au schimbat parerea. Voi ce credeti? Din ce cauza nu am avut ink prieten

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Nici nu-ti trebuie,daca nimeni nu te vede" cu ochii mintii",adica asa cum esti tu in realitate. Decat un prieten care sa nu te merite,mai bine lipsa. Oricum,prietenii adevarati,copti la minte, vin mai tarziu, pe la 17-18 ani. Restul, sunt pentru "amintiri din copilarie", mai putin pentru o iubire adevarata.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Umm, pentru inceput te intreb de ce scrii asa? In al doilea rand, ca ala din banc: nu inteleg, ce atata graba? Foarte bine ca ai refuzat cand ai refuzat, cred ca stii si tu prea bine de ce ai facut asta. Nu cauta relatii superficiale care te lasa goala si neimplinita, va veni momentul cand vei cunoaste pe cineva care iti va schimba cu adevarat viata. Roaga-te lui Dumnezeu ca lucrurile sa fie asa cum trebuie. thinking

| IloveME a răspuns:

Nu cauta cauza! lasa viata sa-ti gaseasca momentul si nu vi nerabdatoare!

| IloveME a răspuns:

Fi*

| Foca a răspuns:

Buna. Am mai intalnit fete ca tine. Deci tu esti genul de fata care vrei sa te realizezi profesional si dupa cu dragostea. SI iubiti sunt oricunde, o sa vina si al tau la timpul potrivit, momentul potrivit.
Daca arati bine sigur o sa ai parte de unu pe cinste.
Succes.
Ciaohappy

| lplostonyou a răspuns:

Buna.Pai daca tu nici macar nu stai de vorba cu omul,cum vrei sa-l cunosti mai bine? oare, dai o sansa macar sa te cunoasca, cum sa-ti afle bunele si relele din tine daca nici macar nu vorbesti cu omulhappy

| blaxy a răspuns:

Tu astepti ei sa te gaseaska...da kauta si tu.nu astepta ca nu o sati cada din cer.

| NoChanceForUs a răspuns:

Din cauza ta.Îți poți face și mâine unul, dar ăsta e răspunsul. Ești cauza propriei drame.