| alice_6625 a întrebat:

O intrebare : mereu ma urasc pe mine, din ce cauza? nu imi place cum arat, nu sunt grasa nici nu sunt slaba sunt ok, insa nu stiu mie nu imi place sunt alba la fata si nasul il am cam mare, nu exagerat insa nici potrivit nu e. cateodata ma uit in oglinda si ma urasc pe mine insasmi, nu imi place nimic la mine, si logic ca daca intreb un prieten imi spune ca sunt frumoasa, asa ca prefer sa nu-i mai intreb. +in schimb imi place de mine in interior ma refer, am o personalitate puternica asta imi place. credeti ca ar trebui sa o las mai incet adica, de ce naiba ma urasc asa tare, vad alte fete cum sunt si frumoase si pur si simplu altcumva, si ma simt penibila crying
de ce ma urasc asa de mult? de ce am tot timpul impresia ca sunt urata si in momentele alea am o stare foarte proasta.
daca am nasul mai mare inseamna ca sunt urata? ma urasc pur si simplu cateodata... spuneti si voi ce ar trebui sa fac sa nu ma mai desconsider in halul asta, funda

Răspuns Câştigător
| Mandy a răspuns:

Da ca ai frumusete interioara [ nu barfesti, nu esti invidioasa] inevitabil, ai si frumusete exterioara.
Sunt sigura ca ai o personalitate puternica, dar uneori pentru a te simti frumoasa, ai nevoie de mini trucuri.
In primul rand, du-te la baie, sau la o oglinda mare, si uitate la fata ta, chiar daca prima data va fi mai greu, in timpul asta, fa fete amuzante, si ai sa vezi ca o sa te obisnuiesti cu fata ta.
Apoi, imbracate in ceva sexy, cu tocuri, pentru ca in casa nu are de ce sa-ti fie rusine, du-te la baie, fa parada modei, date cu ruj, bineinteles toate pe melodia She's a lady - Tom Jones.
Mananca ciocolata, fa ce-ti place, because you're a lady happy

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cunosc puhoaie de persoane ca tine. Hai sa-ti zic cum sta treaba. Totul se rezuma la a primi incurajari si complimente. Intr-una din zile, o fata mi-a dat web, iar dupa ce am discutat, mi-a zis: "Asa-i ca-mi sta urat parul?" Atat m-am simtit de jenat... Dar a trebuit sa-i zic ce vroia sa auda, adica: "Esti grozava, si tu si parul."
Ok, eu nu am de gand sa mai fac chestii de acel gen. O fata care este intr-adevar complexata, nu cred ca se mai afiseaza in public cu nemultumiri asupra propriei persoane. Ca raspuns la intrebare:"Nu esti singura actrita fara diploma..."

| PandaCrusher a răspuns:

Eu zic ca nu te cunosti deloc.
daca te-ai cunoste pe tine insuti ti-ai da seama ca esti frumoasa atat pe interiot cat si pe exterior, ca poti mult mai mult de atat. si incearca sa incapeti mai multa incedere in tine!

si. daca iti urasti atat de tare nasul "cel mare" poti face o operatie estetica dar sunt sigura ca nu ai nevoie! happy

| BibiLoveYou a răspuns:

In primul rand, frumusetea interioara e mai importanta, in al doilea rand, orice persoana se vede pe ea insusi mai urata dar daca ai fi in corpul altcuiva ti-ai vedea corpul frumos si cel nou urat...big grin