| SmileSiAtat a întrebat:

Deci am si eu o problema.
Imi place de un baiat si i-am spus ca-l plac si mi-a zis ca a ramas socat si ca vrea sa ramanem doar prieteni. Dupa ce i-am spus ca-l plac m-a invitat sa merg undeva cu el maine si cu prietenii lui.
Cum as putea sa stiu daca ma place sau sa-l uit in caz contrariu?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baietii,la o anumita varsta,se hotarasc mai greu daca le place o fata sau nu,chiar si in sinea lor.
Au nevoie de timp sa inteleaga. Cert este ca i-ai atras atentia si,acum se gandeste ce sa faca. Daca ti-ar fi spus sa ramaneti doar prieteni,ti-as fi spus sa-l uiti si sa cauti altul.Dar,faptul ca te-a invitat sa mergi cu el si prietenii lui,ma face sa ma gandesc ca si-a dat singur timp de gandire.
Deci,mergi frumos unde ai fost invitata,comporta-te civilizat,nu fii exagerata si,asteapta.
Posibil sa ai surpriza sa-ti spuna ca si el te place, oricum, e sigur ca vrea sa te cunoasca mai bine.Asa ca, lasa-l sa te cunoasca.
Mult noroc!

| Aylee a răspuns:

Pai... se uita incontinuu la tine si daca cumva te uiti la el, el isi schimba privirea in alta parte... daca vorbesti cu el posibil sa roseasca, se balbaie (nu toata lumea)

| WooLove a răspuns:

SmileSiAtat@ poate si el te place si de aceea poate isi doreste sa te cunoasca mai bine (dupa caz). acum tu tot ce trebuie sa faci e sa ii acorzi timpul necesar si rabdarea necesara.
Multu succes si sa fii iubita!

| VadTot a răspuns:

OF,,Saracutul de el dar poate maine iese din soc da? Si ai grija ce i mai spui sa nu l bagi din nou in alt soc si sa nu si mai revina doamne ferestelaughingPai acum pe bune cum mai poti pune o astfel de intrebare daca te place. odata ce te a invitat unde te o fi invitat probabil te place.off voi copiii in loc sa va fie mintea in alta parte numai de prostii va tine tilaughing)Si cind dati de belele vai de.voicrying((

| Isabelamaria21 a răspuns:

Păi nu cred că te place mai ales dacă a zis că vrea să rămâneţi doar prietenii sau poate doar a zis aşa ca să îţi spună ce simţi acolo unde te-a invitat dar cred că când o fata îi spune unui băiat ca îl place şi băiatul în loc să spună şi eu a spus că el nu te place şi vrea să rămâneţi doar prieteni nu cred că te place.Nu e nimic viaţa merge înainte mai sunt şi alţi băieţii pe lume.Pa
!

| June_3537 a răspuns:

Din pacate cred ca vrea sa fiti doar amicisad.si app, ai grija ca s-ar putea sa-si bata joc de tine sau sa faca mistothinking mai bine uita-l, sunt sigura ca multi baieti ar fi incantati sa-i placi.
Bft!:*

| Ingeras_3373 a răspuns:

El poate si-a dat seama de greseala care a facut-o ca a zis ca vrea sa ramaneti doar prieteni. Acum vrea sa te scoata cu el si cu prieteni lui sa te cunoasca. Daca nu te intalnesti cu el nu ai cum sa afli daca te place sau sa il faci sa te placa.