| Nikoooooooo a întrebat:

deci azi am gasit pe lenjeria intima o pata mare maronie ce este? ciclu sau? inca nu mi-a venit ciclultongue

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ei,acum o sa-ti vina!
Pregateste tampoane,sa ai si in geanta la scoala si acasa,mereu la indemana.
La inceput vei avea parte de o scurgere maronie,nu te ingrijora e normal,pe urma va deveni rosu aprins.
Posibil sa nu-ti vina regulat,adica in fiecare luna,are nevoie de sase luni,pana la un an,pana corpul tau se va invata cu "noua ordine".
Vorbeste cu mama ta, va fi bucuroasa sa-ti explice si sa te ajute sa intelegi ce ti se intampla.
Nu neglija igiena intima, schimba des tamponul si bun venit in lumea celor mari!
Mult noroc!

| elasexygagica a răspuns:

E treaba marelaughing

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Da...Sa nu te sperii daca nu iti va veni imediat,sau daca iti intarzie putin, pentru ca e normal la inceput.
Sa iti pui un absorbant ceva pe chilot, pentru orice eventualitate.

| ccriss a răspuns:

Ins ca o sa-ti vina in curant maine poimaine :-ss puneti un tampon de zi pe chilot sar puutea sa-ti vina :*

| ACatalin a răspuns:

Am fi misogin sa mi spun sincera parerea acumlaughing. Nu, glumesc. Mai mult ca sigur ti a venit sau urmeaza sa ti vina...

| PamPamRawwr a răspuns:

Da, ciclu este

| eusunttheodorath a răspuns:

Salut am vrut sa iti spun ca da ti-a venit ciclul in primele luni vine mai maroniu iar in timp o sa iti vina de culoarea sangelui ti-as recomanda sa folosesti tamnoane dar pentru inceput foloseste tmpoane discret cu cutie albastruie spre vrede iar mai tarziu always

| DomnisoaraLove a răspuns:

Buna! pata maronie e o prevenire (atentionare ca iti va veni)asa mi-a venit si mie la inceput primele 2 luni apoi vine rosu ca sangele.
S-ar pute sa-ti vina tot acum sau sa-ti vina urmatoarea luna ca in prima luna nu vine decat ff putin
Oricum, fi prevazatoare si ia-ti niste absorbante, sau cerei mamei tale (ar fi bine sa ii spui si ei)
Oricum, 100% e ciclu pentru ca esti prea mica sa faci infectii de acum, poti sa iti iei absorbante din gama :discrit, charfree, sau cele pe care le folosesc eu de cand mi-a venit always! o zi buna!

| DomnisoaraLove a răspuns:

Nu ,nu e

| N0kia a răspuns:

Nu cred ca este ciclul, cred ca te-ai picurat doar fara sa simti; D

| Arturo1 a răspuns:

Ai dat alarma la chiloti
ce sa faci
se mai intampla

| chistoc a răspuns:

Depinde ce fel de culore era daca era un moro inspre rosu e ciclu daca nu ai dat alarma la chilotilaughing