| Pumba a întrebat:

In urma cu fix o saptamana am avut contact sexual si a bagat-o o singura data fara prezervativ si nu si.a dat nici drumul in interiorul vaginului, iar aseara am avut din nou contact, de acesta data tot fara prezervativ, dar a fost un contact tot foarte scurt. Astazi pe la ora 12 am vrut sa fac dus si am observat o pata maronie destul de mare pe lenjeria intima. Nu am ciclu regulat, in octombrie mi-a venit pe 1, in septembrie pe 1, in august pe 3, in iulie pe 7, in iunie pe 10 si in mai pe 13. Exista sansa sa fiu insarcinata? Scurgerea maronie persista si e destul de ambundenta. Precizez ca de o saptamana am niste scurgeri branzoase si ma mananca labiile mici, totodata usturandu-ma la contactul cu apa si doctorita de familie crede ca am si o problema la ovare datorita durerilor din partea drepta. Ofer fundita si vot! P.S.: De dimineata am si niste usoare dureri exact ca la mestruatie. Multumesc! [am 19 ani]

Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Dupa spusele tale in primul rand ai o dereglare hormonala, si in al doilea rand posibil sa ai o infectie vaginala, cel mai bine este sa consulti un ginecolog ca sa iti recomande un tratament altfel e posibil sa ia prietenul tau de la tine si sa aiba niste mancarimi insuportabile.Cat despre sarcina nu esti 99, 9%. Mergi la doctor nu sta asa.Multa sanatate.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ai luat prin contactele sexuale neprotejate o boala cu transmitere sexuala (posibil candida). Probabil ca partenerul tau era bolnav si nu si-a facut analizele obligatorii, asa ca te-a procopsit si pe tine (posibil si cu alte boala venerica).
Scurgerea maronie poate fi un inceput de menstruatie, sangerarea unei rani pe col sau o sangerare de implantare a sarcinii. Du-te cat mai urgent la ginecolog (luni dimineata la prima ora). Trebuia sa te duci in 48 ed ore de la primul simptom de infectie genitala, ai amanat extrem de mult, drept care tratamentul va fi foarte dificil si vindecare lenta

| Alcyon a răspuns:

Nu stiu daca ai ramas gravida (probabil ca nu, daca nu si-a dat drumu-n tine) dar in mod sigur te-ai ales cu un BTS. Te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog, sa va dea tratament.

| Trolozaur a răspuns:

Suna a sida.

| alina030206 a răspuns:

S-ar putea sa iti vina ciclul, scurgerile nu sunt grave dar trebuie tratate ar trebui sa mergi la un ginecolog

| Ionela_Otylya_1992 a răspuns:

Ai grija.de gravida nu esti nu ai cum sa fi insa cred ca ai luat vreo ciupercaa ceva ai grija protejaza-te