| anonim_4396 a întrebat:

Deci este normal sa ma masturbez de 5, 6 ori pe zi? Asta se intampla cam o data la 2 zile.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Totul e normal daca corpul cere si te simti bine. Eu uneori faceam asta si mai multe zile la rand, nu aveam nici pe dracu, dar media era de trei numere pe zi.
Nu te epuizeaza cred ca daca era asa, automat reduceai pentru ca te-ai fi simtit nasol.
Deci si la tine iese media de 3 ori cam, daca la doua zile e de 6.
Eu am avut ceva zile cu record de 10 nr/zi, adevarat ca deja ma deranja "iar vine?", deja ma simteam epuizat, era un efort. De la niste pastile aveam excitatie des si trebuia sa fac ca altfel eram tensionat.
Deci corpu spune singur daca e ok sau nu.
Dar au fost cateva zile la rand, nu se compara cu un 3 /zi medie.

E okey, simti nevoia si trebuie sa te simti si tu bine, decat sa stai dupa oricare una sa te rogi de ele. Asta chiar e mai bine ca poti alege mai strict, nu sa fi asa disperat dupa una.

E anormal sa dai in cap, sa faci rau la altii, sa violezi, sa fi obraznic, sa nu inveti, dar nu ca te masturbezi.
Do it si enjoy la maxim man.
Si nu iti zice asta unu de 16 ani, ci unu care poate sa-ti fie parinte.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU PREA. Orice lucru care este facut/dus/practicat in conditii extreme, intr-un final... dauneaza, big grin

| Mosotti a răspuns (pentru corbulalbrosu):

E relativ, depinde de organism, unu simte ca odata e destul, altul ca trei ori, altul la doua deja se simte epuizat, nu putem generaliza. Simte singur cand e prea mult.

| mihai69 a răspuns:

De ce n-ar fi? Dacă organismul tău nu ar suporta, ai avea ceva simptome - oboseală, scăderea libidoului etc. Dar dacă tu reușești s-o faci astfel, e clar că încă mai poți.

| Sofer a răspuns:

Ca baiat e exagerat de mult. Daca esti fata nu vad problema.

| Mosotti a răspuns (pentru Sofer):

De ce ca fata nu e problema si e la baiat? Agitatia, bataile inimii sunt aceleasi, si unu si altul simt epuizare daca sar de anumia limita, corpul spune singur ca si la efortul fizic, la sala, si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In afara de faptul ca te epuizeaza, si iti schimba parerea despre fete, alt rau nu-ti prea face.
Dar intr-adevar e putin cam des.

| WgStefan a răspuns:

Nu este... Deja dacă e mai mult de o data pe zi, e o problema undeva