| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu am 14 ani si 3 luni sunt cu un baiat care are 20 de ani si 5 luni suntem impreuna de 9 luni dar il stiu de 5 ani si stiu ca e un baiat foarte cuminte si am foarte multa incredere in el faza e ca el o data la 2 luni se duce la curve pentru ca eu unt virgina si etc.Ne iubim enorm de mult nu stam unu fara altu mai mult de 1h si pe 28 martie implinim 1 an si a-si vrea sa facem dragoste atunci ca tot implinim 1 an si vreau sa fac asta pentru el faza e ca eu am o parere foarte proasta despre fetele care isi incep viata sexuala la 14-15 ani si ...am un orgoliu imens cand vine vorba de asta asa ca nu stiu ca sa fac vreun sfat >ceva?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tine cat de cat la tine, nici nu va accepta sa vorbeasca despre sex cu tine la varsta asta. Nu mai spun daca te iubeste. Atunci in mod cert te va astepta macar pana faci 17 ani si jumatate, varsta minima de la acre iti este permis, din punct de vedere medical sa-ti incepi viata sexuala. Doar un barbat care nu da doi bani pe tine si pe viitorul tau ar accepta sa-ti pui sanatatea in pericol incepandu-ti viata sexuala mai devreme de 17 ani si jumatate. Asadar, problema ta nu exista: fie nu te iubeste si atunci chiar nu este cazul sa ajungeti in pat, fie te iubeste si atunci nu va accepta nici mort sa te atinga. Cat despre chestia cu curvele: un barbat te asteapta atat timp cat considera ca meriti. Un barbat care nu e in stare sa te astepte si se duce la curve, mintindu-te ca are niste nevoi de necontrolat, de fapt considera doar ca nu meriti sa te astepte, atat si nimic mai mult.

| mgtow a răspuns:

Nu e bine nici la 16-17 sa faci sex ci de la 18 ani in sus, stai cuminte ca vei intalni pe unu care te va iubi.

| Takocska a răspuns:

Pff prima data daca te ar iubi te ar astepta in al doilea rand daca se duce la curve nu prea te iubeste ca daca cineva il iubeste pe altcineva poate sa astepte si pana la eternitate. eu am asteptat dupa prietena mea 2 ani si. Si nu m-am dus la curve. In al treilea rand sa nu incepi viata sexuala la 15 ani asteapta inca pana la 16-17. da daca te iubeste te asteapta fara curve,

Răspuns utilizator avertizat
| edwinalin a răspuns:

Am 28 de ani deci ma price, mai fetito, daca se duce la curve ai spui prima data cand al vezi ca ori termina cu curvele ori sa- si gaseasca pe altcineva. nu-i chiar asa rau sa faci sex acu la 14 ani da e mai biine doar sa va iubiti asa putin ca daca o faci acu s-ar putea sa ai probleme dupa aia. ok?
sper ca te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

hee hee e barbat, are si el nevoile lui, dar tu esti inca un copil, abia ai facut rost de buletin, dar sa te duci la astfel de femei presupune un risc destul de mare chiar si in cazul sexului protejat(sa nu mai vorbim de cel neprotejat), esti mica...eu zic sa mai astepti, nu stiu daca o persoana cu asemenea obiceiuri e cel mai potrivit iubit pentru tine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se duce la curv e dinale de pe starda se duce la o prietene d-ale lui da eu to curve le numeschappy

| NASA10 a răspuns:

Fa dragoste