| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Deci, mi-a placut de un baiat si inca mai imi place. In vacanta de vara am bagat id-ul lui in lista si am vorbit cu el, dar nu a parut foarte interesat de conversatie, ci doar m-a intrebat cine sunt si de unde am id-ul. Dupa o luna, cam asa a intrat pe mine si mi-a cerut facebook si am vorbim mai multe chestii. Apoi am asteptat sa ma bage in seama din nou, dar nu a mai facut-o. Apoi am inceput liceul. Cand ne intalneam prin liceu mereu se uita insistent la mine, dar nu ma saluta, nu imi spunea nimic. Dupa ceva timp si-a facut prietena. Intrebarea mea este daca el m-a placut sau macar m-a simpatizat vreodata, avand in vedere ca de cate ori ne intalneam pe el mereu se uita la mine. Si daca m-a placut dupa ce se desparte de fata cu, care este acum sa incerc sa vorbesc cu el? Multumesc de raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| mabimbo a răspuns:

Cred ca te-a simpatizat iar dupa ce se va desparti de prietena lui sa fi cu ochi pe el ceva timp nu din prima va avea de nevoie de timp dupa despartire sfatul meu lasa-i timp si apoi incearca sa vb cu el. Succes! Funda?

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Numai incerca si nu astepta sa se depsrta de pr lui pentru ca iti pierzi timpul. el se uita l tine pentru ca esti fata care si-a dat seama ca'l place. gaseste alt b si nu iti mai pierde timpu degeaba.

| MarioOnette a răspuns:

Eu cred ca nu simte nimic pentru tine. Daca doar tea privit inseamna ca vrea sa te cunoasca cine esti si dc ai vorbit cu el pe inernet. Daca sia facut prietena inseamna ca simte ceva pentru ea si nu e asa de timid.Eeu pot sa-ti raspund la intreabe doar asa:vorbeste cu el si incearca sa te impietenesti sa vorbesti cu el nu numai pe net dar si in fata poate atunci se va primi ceva, poate el nici nu stiue de sentimentele taleAstepti si tu ceva sa cada din pod.Scuze asta e parerea mea.:*

| Cosmina_1720 a răspuns:

Poate el e timid si a preferat sa nu faca primul pas ca sa nu crezi ca e un disperat dupa tine.nu stiu daca e bine sa astepti pan se va desparti de prietena lui. poate astepti degeaba.incearca sa vorbesti cu el undeva singuri.

| eusunttheodorath a răspuns:

Cred ca te-a simpatizat dar daca nu a avut tupeul sa vina la tine si sa zica buna (sau daca tu nu ai facut-o) nu cred ca mai o face nu stiu... bafta!

| Florinapopica a răspuns:

Nu cred ca te-a placut... daca si-a facut prietenastraight face daca te placea te lua pe tine! Nu mai incerca:* sunt destui baieti care te asteapta:*