| AnaMaria_4778 a întrebat:

Sper sa aveti rabdarea de a citi. Bineinteles ca orice fata m-am indragostit de un baiat si asta s-a intamplat acum cateva luni. La inceput am vrut sa cred ca nu e nimic, dor ca imi place de el si atat. La scoala nu vorbeam, nu se saltutam dar tot timplul cand ne intalneam imi zambea, se uita mereu la mine, uneori daca eu ieseam din clasa sau afara era si el. Acum, de 2 saptamani, mi-am facut curaj si am reusit sa bag id-ul lui in lista mea de messenger. Am vorbit cu el, si s-a dovedtit a fo chiar un baiat ok si cu care chiar ai ce discuta. In urmatoarea saptamana, la scoala, la fel, era din ce in ce mai atent la mine, unde eram eu venea si el, se oprea si imi zambea si se uita frumos la mine, dar nu reuseam sa vorbim mai mult, iar pe mes vorbeam in fiecare zi. Intr-o zi, am inceput sa vorbim, despre fete si baieti, daca are o prietena, daca am un prieten. Mi-a spus ca lui ii place de cine si fetei ii place de el insa nu pot fi impreuna pentru ca ea are o problema, de 2 luni o asteapta si inca simte ca poate rezista. L-am intrebat daca e din scoala, a spus ca nu, dar nu a vrut sa-mi spuna numele ei pentru ca facuse o promisiune. La fel, cand a venit randul meu, i-am spus ca da, ca imi place de un baiat, doar ca nu ii zic mai mult de atat. A reusit sa ma traga de limba si sa ii spun ca baiatul este din scoala doar ca in cazul in care el este indragostit de alta fata si sta dupa ea, eu nu am nicio sansa. Spunea ca ba pot si ca trebuie sa ii arat baiatului respectiv, ca eu sunt mai buna ca ea.
Nu am stiut ce sa cred, nu stiam daca minte sau nu. In urmatoarele zile la scoala era la fel, ma cauta se uita la mine din ce in ce mai insistent imi zambea mereu, tot timpul era cu ochii pe mine indiferent unde era si cu cine era. Pe mes imi tot spunea ca el este foarte curios care este baiatul acel de care mie imi place, cine e. I-am spus ca o sa ii spun dar mai bine este sa ii spun fata in fata. La scoala nu venea sa vorbim, de ce nu am stiut pana cand mi-a spus ca fata respectiva e din scoala. Imi zicea ca tot va veni sa vorbim dar nu prea poate din cauza fetei. Mie mi se parea foarte ciudat, pentru ca nu l-am vaazut in scoala cu nicio alta fata, nu l-am vazut sa se uite la alta fata asa cum se uita la mine. Cu cateva zile in urma, )la fel, zambet si ochii aceia care tot timpu se se uitau la mine) am ajuns acasa si evident am intrat pe mes, imediat a intrat si mi-a cerut numarul de telefon, spunand ca m-a cautat ca disperatul toata ziua (el plecase cu o ora mai devreme de la scoala). A zis ca data viitoare o sa ma sune. Dupa cateva ore, imi trimite mesaj, eu nu aveam numarul lui dar mi-am dat seama imediat. Am vorbit, dar la inceput nu a vrut sa imi spuna ca el este. Urma toarea zi la scoala, adica ieri, la fel, era numai cu ochii pe mine, am iesit eu afara a iesit si el, am intrat eu a intrat si el. Cand a plecat acasa, trecuse cu masina pe langa curea scolii, bineinteles ca s-a uitat la mine si apoi a trecut mai departe. Dupa ce am terminat si eu orele am plecat, dar am mers pe alt drum iar la o trecere de pietoni a trecut pe langa mine si mi-a facut cu mana. Intentionat m-am uitat sa vad daca se opreste, dar a plecat mai departe. Am stat cateva minute in statia de autobuz, apoi am plecat. Defiecare data ma uit la ceas din 5 in 5 minute, la telefon. M-am uitat si nu aveam niciun apel sau vreun mesaj de la el. Am mai sat putin si din nou m-am uitat doar ca de data asta ma sunase de 3 ori. L-am sunat imediat, mi-a spus ca atunci cand o sa ma dau jos din autobuz sa il astept ca el este in spate. M-a dus acasa si am vorbit, din nou mi-a spus de fata aceea, ca asteapta ca problema sa fie rezolvata, dar cu zambetul pe buze. L-am intrebat daca m-a cautat doar datorita curiozitatii lui de a afla cine este baiatul de care mie imi place. A zis ca si asta este motivul doar ca vrea sa stea mai mult cu mine. Incerca sa ma tot faca sa ii spun, dar chiar nu avema curajul sa ii spun in fata ca de el imi place. Imediat dupa ce am intrat in casa mi-a trimis mesaj, ca ma roaga frumos ca la scoala sa nu se afle ca a fost cu mine, pentru ca nu vrea ca fata respectiva sa afle. Eram hotarata sa ii spun. Pe mes seara am vorbit, despre acea fata mi-a spus ca tine la ea foarte mult, si ca se simte prost ca a venit dupa mine desi nu facusem nimic, dar ca nu ii pare rau. Totusi, eu i-am spus ca despre el e vorba, i-am spus ca nu mai am nimic de pierdut dar nici de castigat, pentru ca e clar ca el tine la fata aia si nu are rost sa ma bag. Tot zicea ca nu se stie ce se va intampla in viitorul apropiat si ca niciodata sa nu spun niciodata, ca el cu ea sunt impreuna doar in timpul liber.Cand l-am intrebat de ce nu face nimic la scoala, pentru ca eu tot timplul il vad cu baietii, si a zis ca o sa imi dau seama cine e fata aceea pentru ca nu mai poate sta fara sa faca nimic. Datoria faptului ca el tine la ea, el tot o mai astepta si zicea ca inca mai rezista sa o astepte, apoi mi-a zis ca eu am parut placut pentru el. Vreau doar sa stiu DE CE se comporta asa la scoala, DE CE a venit dupa mine, ce vrea de la mine, cred ca daca ii eram indiferenta si nu ma placea nu mai facea atatea lucruri, nu imi zambea tot timpul, nu venea dupa mine, nu era mereu acolo unde sunt si eu, ce vrea de fapt? Care e varianta aia corecta? Nici el nu stie ce vrea si nici el nu se mai intelege, asa cum a spus si el.

Răspuns Câştigător
| Socoolbaby a răspuns:

Deci, baiatul asta este foarte timid parerea mea. Eu cred asa doua variante:
- fie tu esti fata si vrea sa te tina in suspans
- fie el chiar place o alta fata si a stat cu tine sa afle pe cine placi fiindca era foarte curios. Oricum acum daca stie ca tu il placi ar trebui sa faca ceva daca sentimentul e reciproc daca nu las-o balta ca nu meritawinking

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Poate are un fel de "incredere oarba"in tinewhistling
Sunt baieti care se pot imprieteni mult mai usor cu o fata decat cu un baiat, adica are nevoie de sfaturile tale, de ajutorul tau... poate il faci sa aiba incredere in fortele proprii.
E o persoana prietenoasa si totusi timida in ceea ce priveste o relatie.Nu-l poti influenta in ceea ce priveste alegerea facuta, daca el place o alta fata ar trebui sa-i fi o prietena buna si sa-l ajuti cu ea(oricat de dureros ar fi)sau pur si simplu sa-i spui ca-l placi(ca sa scapi de un chin)nu cred ca s-ar supara si ati putea ramane prieteni happy

| daxxy a răspuns:

Deci e foarte ciudat ce`mi spui si nu`mi prea pot da seama. Exact cum ai spus, nu stie ce vrea, ori te minte in leg cu aceea fata ori nu stiuthinking tu incearca sa vorbesti in continuare cu el dar sa nu pui suflet adica sa il placi din ce in ce mai mult. Fi alaturi de el ca o simpla amica si daca va avea curajul sa zica ceva sau ceva de genu te va cauta! Mai mult de atat nu`ti pot spunehappy ai grija:*

| sdasfgasgaads a răspuns:

Astai ceva obsedat din ala

| BeeaSweet_3855 a răspuns:

Dne... e evident ca u esti fata aia, iti spune despre o alta fata pentru ca nu are curajul sa ti-o spuna in fata ca t plece... asa ca nu mai sta p ganduri si fa u primul paswinking BFT

| AnaMaria_4778 explică:

Multumesc pentru raspunsuri :*...dar daca eu i-am spus ca imi place de el, de ce nu ar avea curajul sa continue, in cazul in care eu sunt fata aceea? Azi am recitit conversatia si a spus ca se simte tare ciudata din cauza ca el "este" cu cineva dar se intaleste cu altcineva, adica cu mine, si mi se pare tare ciudat, amandoi din aceeasi scoala dar niciodata impreuna si tin unu la altu mult thinking