| dididienutza a întrebat:

EU plac un baiat foarte mult de la mine de la scoala si in fiecare zi astepta pe cineva la intrare la inceput am crezut ca pe mine ma asteapta sa ma vada si la un moment dat mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat pe facebook ce face? si am intrat in discutii dar nu a tinut foarte mult. Dupa chestia asta ma asteptam sa ma bage el in seama si am asteptat si am asteptat si nimic pana intr -o zi cand eram la informatica iar o prietena de-a mea mi-a zis ca am intrebat-o ce face dar foarte insistent ea nu i'a raspuns pentru ca tocmai atunci vazuse iar el o intrebase cu 2 zile inainte cand am vazut pur si simplu mi-a cazut fata m-am simtit asa de naspa ..In fine am trecut si peste asta desi mi-am dat seama ca pe ea o placea nu pe mine dar am continuat sa cred ca macar acolo un pic ii place si de mine,i-a cerut numarul de telefon dar ea nu i l -a dat pentru ca stia ca imi place de el dar eu nu i-am zis niciodata sa nu vorbeasca cu el sau ceva de genu. Dupa au trecut saptamani bune si nu m'a mai interesat persoana lui, dar dupa revelion m-a bagat in seama pe facebook si mi-a cerut numarul de telefon bineinteles ca l-am intrebat pentru ce si chesti din astea si dupa am inceput sa vorbim prin mesaje si imi zicea ca vrea sa ne vedem fata in fata sa vorbim iar mie imi era frica sa ma intalnesc cu el adica imi era naspa si l-am mintit ca sunt plecata a doua zi am asteptat sa mai tr el ceva si am mai vorbit si a doua zi, si am asteptat din nou si nu a mai trimis nimic nimic si in timpul asta un baiat dragut a inceput sa ma bage in seama am vorbit si m-a intrebat daca vreau sa stau cu el si i-am ca nu stiu pentru ca asteptam ca baiatul de care imi placea mie sa-mi trimeata ceva si sa ma intrebe dar nu nu a fost asa si am acceptat sa stau cu cel dragut dar de care nu'mi placea si m-am pus intr -o relatie pe facebook cu el el ironic cred eu mi-a zis bravo Diana si a inceput sa ma intrebe cati ani are chesti din astea iar a doua zi a facut rost de numarul prietenei mele de care ziceam si credeam eu ca ii place lui si i-a zis ca o place foarte mult si ca vrea sa o faca pritena lui si chesti din astea bineinteles ca ea nu a vrut pentru ca imi e prietena foarte buna. Scuze am scris aici toata povestea aproximativ dar sincer acum eu ce ar trebui sa inteleg din toate astea? ca de fapt ne placea pe amandoua dar mai mult pe ea? sau de fapt pe ea o placea de la inceput? astept raspuns...

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Eu de aici inteleg o singura chestie: ai o prietena foarte buna! Pastreaz-o si pretuieste-o, ca nu sunt multe ca ea.
Iar in ceea ce il priveste pe tip... da-l in... partea cealalta. E clar ca nu pe tine te-a vrut din prima. Probabil te tinea doar de rezerva. Nu-l mai aborda.

9 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Cred ca tine la amandoua, dar pe ea o place cu adevarat. Nu a fost el asa explicit pentru ca banuiesc ca nu vroia sa te simti prost sau sa te raneasca

| dididienutza explică (pentru AnonimaOk):

Asa am crezut si eu la inceput dar nu inteleg rostul de a ma mai intreba daca am prieten daca am de gand sa-mi fac si chesti din astea

| AnonimaOk a răspuns (pentru dididienutza):

Pai poate la acel moment te placea pe tine si abia apoi a remarcat-o pe amica ta... imi dau si eu cu parerea straight face e destul de complicat

| dididienutza explică (pentru AnonimaOk):

Chiar e pentru ca imi place mult de el si nu stiu parca nu ma pot resemna ca lui ii place de ea la fel cum imi place mie de el.e aiurea rau de tot., dar asta e mersi mult ca mi'ati raspuns :*

| florentina_9904 a răspuns:

Buna eu cred ca o placea pe ea si dupa a inceput un pic si de tine dar nu stiu sigur adica daca nu il cunaosc nu pot fi sigura. iti doresc mult noroc in continuare!

Răspuns utilizator avertizat
| dididienutza explică:

Pai si daca o place pe ea MAI MULT DE CE ORE IMI ZICEA MIE CA VREA SA VORBIM fata in fata? ma intreba daca am prieten si daca vreau sa-mi fac.nu stiu e aiurea nu mai stiu ce sa cred

| Valentin_Curticapean_1989 a răspuns:

Cine nu te vrea nu merita sa-ti pierzi timpul

| stelistpanalamoarte a răspuns:

AM dat un pic de mouse in jos si cand am vazut n-am mai citit nici primul rand