| anonim_4396 a întrebat:

deci revin.pentru cei care au citit cealalta intrebare a mea:urmeaza continuarea. una cam dureroasa pentru mine.Acum am venit de la poarta. iubitul meu cand a venit nici nu ma salutat, s-a uitat la mine, pna nu m-am ridicat eu la el, nu a reactionat.eram la poarta cu foarte multi prieteni si el statea de vorba cu ei si cu spatele la mine, se mai intorcea la mine din cand in cand si ma privea.intr-un sfarsit ne-au lasat aia singuri ca sa putem sa vorbim.si ei au plecat undeva la capatul strazii. iubitu mi-a zis sa mergem si pana la urma am inceput sa tremur si sa plang.eu am si niste probleme de inima. daca ma supar si nu ma linistesc mi se face din ce in ce mai rau pana cad jos.in cazul de fata am plans cateva zile la rand. i-am spus sa stam jos pe pod pentru ca nu ma tin picioarele. el stie foarte bine de problemele mele.imi este in acelasi timp si cel mai bun prieten. mi-a spus sa mergem si noi, ca noi stam ca prostii singuri la poarta, ca el vrea sa se distreze, ca o singura viata are, etc.eu i-am spus ca ma simt abandonata de el.pana la urma mi-a zis ca el pleaca si s-a apropiat de mine sa ma sarute.atunci eu i-am intors capul. s-a enervat si a plecat. l-am sunat sa vina inapoi doar 5 min doar sa-i explic de ce am reactionat asa. i-am jurat ca nu mai fac.acum imi dau seama ca poate m-am umilit, l-am implorat sa vina si mi-a zis ca ma jur degeaba pentru ca el seara asta nu my vine.eu m-am saturat.nu stiu ce sa fac.cred ca este momentul sa ne despartim... dar ma tot gandesc daca sa mai astept.cand am inceput eu sa plang plangeam pe unarul lui si a inceput si el sa planga, apoi s-a mai abtinut. mie mi se pare prea mult.il iubesc. e prima mea dragoste.stiu ca si el ma iubeste, dar pe de alta parte nu inteleg ce-l face sa se comporte asa.eu as vrea sa plec.ma gandesc sa ma despart de el si sa plec acasa.la o distanta de 79 km.stiu ca fuga nu este o solutie, dar ma doare prea mult indiferenta lui, mai ales dupa ce am facut dragoste.mai devreme m-a sarutat cuo pasiune cucare n-a mai facut-o niciodata, apoi m-a muscat de limbuta atat de tare incat am inceput sa tip de durere. dar o durere placuta. voi ce credeti? sa mai incerc sa mai discut cu el?

Răspuns Câştigător
| mikutzzza1000 a răspuns:

Scumpa se vede ca-l iubesti si daca sti ca si el te iubeste nu renuntza la iubirea voastra.Astea is nimicurii, daca ai sti prin cate am trecut eu pentru iubirea mea, lasa origoliu, nimic nu e mai important ca persoana pe care o iubesti, nu-l pierde dint-un lucru asa minor ca o sa regreti daca nu o sa faci ceva pentru a infrunta situatzia.Sa nu plangi, nu rezolvi nimic ...cred ca ai un suflet imens si meriti tot ce-i mai bun, explica-i ce te deranjeaza iar daca el nu face nimic sa schimbe lucru asa treci peste, pentru ca sunt sigura ca sunt si altii baieti care ar da orice pentru o fata ca tine, nu unul care sa te ignore sau sa-ti intoarca spatele cand te simti rau.Fiecare are momente mai bune si mai putin bune, poate si pe el il deranjeaza anumite chesti, incearca sa vb si sa rezolvati toate problemele.Dar niciodata sa nu renunti asa usor pentru ca iubirea are multe teste. lupta pentru ea!

4 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Nu

| Marius2011 a răspuns:

Eh de obicei in problemele astea intervine plictiseala poate s-a plictisit de tine are toane nu zic ca e sigur asa acum u poti decide. daca te face nefericita. lasa-l stiu ca doare dar asta e trece cu timpul si mai ales cum ai probleme cu inima nu trebuie sa te consumi atta, sti cum e fiecare sac isi gaseste peticu te inteleg il iubesti dar el nu t ia in serios cum naiba sa t enervezi si sa pleci ca nu t pwpa o fata. asta e oricum eu zic sa mai discuti cu el si sa iti dai seama daca merita sau nu dragostea ta :X eu t pup sper sa faci ce trebuie si nu te mai consuma/enerva/intrista/supara happy bafta

| Alexaa_4438 a răspuns:

Poate are si el o perioada mai proasta si cred ca daca ai pleca ar veni dupa tine dar asteapta sa se calmeze si mai asteapta sa discuti cu el.

| AncutsaAlexutsa a răspuns:

Eu zic sa mai incerci sa discuti cu el fiind ca atunci cand ai o problema nu trebuie sa tii totul in tine si sa suferi happy. Discuta cu el si se vor rezolva multe big hug
Bafta>big grin