| Andreiu68 a întrebat:

Acum ceva timp stateam cu o fata din cartierul meu pe afara,mai stateau si alti baieti si fete cu noi. Fata aceasta isi punea capul pe umarul meu,statea la mine in brate,spunea sa o iau in brate ca sa o incalzesc,ma pupa pe obraz, imi lasa semne pe gat, daca voia sa se duca la magazin ma lua de pe banca, ma lua la brat si mergeam cu ea, imparteam ceea ce isi lua. Timp de 4 zile facea asa,si eu ii spuneam nebuna mea,simpatica mai esti,pisicito etc,o alintam oarecum,si prietenii astia ai nostri vedeau ca o luam in brate,ca ma pupa pe obraz, o pupam si eu, ca ii spuneam printesa mea si prietenii nostri (baieti si fete) ne spuneau:Sa va tina! Ce frumosi sunteti amandoi! Iau eu le spuneam,, multumim,, iar fata aceasta spunea ca nu suntem impreuna si prietenii spuneau ca e pacat, ca ne sta bine, nu vrei sa fii cu el? Dupa 2-3 zile am sunat-o si am iesit cu ea afara si i-am spus ca eu vreau sa am o relatie cu ea, iar aceasta mi-a raspuns ca ea nu vrea sa fie cu mine deoarece ii sunt ca un frate ei, ca ne cunoastem de la 10 ani( eu am 17 iar ea 16), ca stam in acelasi cartier si nu putem! Eu auzind asta m-am intristat.A doua zi nu am mai iesit afara cu ea, ii spuneam pretexte ca plec la tara 2 saptamani ca sa nu mai ma vada ea si stateam prin alte cartiere in care stiam ca ea nu vine.Eu nu o placem la inceput, o simpatizam, dar cand mi-a facut aceste avansuri si complimente chiar am inceput sa simt ceva strans pentru ea.Credeti ca mai are rost sa stau pe afara cu ea?( nu o chem eu personal afara, o cheama un prieten de-al meu din cand in cand si stam toti 3); Mai are rost ca pe viitor 2-3 luni sa mai atau iar pe afara cu ea si sa ii spun ca vreau o relatie?(acuma vreau sa o fac sa se indragosteasca de mine). Dece mi-a facut aceste avansuri? De ce m-a refuzat? Cred ca e o scuza penibila asta.

5 răspunsuri:
| PDM2000 a răspuns:

. Parerea mea e sa te distantezi de ea daca nu are sentimente pentru tine. Dragoste cu sila nu se poate... Ca sa nu iti faci sperante degeaba pentru ca vei putea fi mult mai dezamagit decat esti acum... Sper ca te.am ajutat

| RAY a răspuns:

Esti in freindzone simplu

| Emilian65 a răspuns:

Nu ye-a refuzat, ci doar ti-a dat de inteles sa ai rabdare cu ea ca sa va cunoasteti mai bine.

| Andreiu68 explică (pentru Emilian65):

Eu o cunosc foarte bine,stiu unde sta,ii stiu neamurile aproape toate,ii stiu numele tot,unde invata,mancare favorita, muzica preferata stiu cand e nascuta, stiu ce ii place si ce nu, stiu multe despre ea care multa lume nu stie, nici prietena aia buna a ei nu cred ca stie ce stiu eu.Nu cred ca ma place si gata..am sa ma obisnuiesc cu ideea asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata de place ca prieten, dar pe viitor ai putea sa incerci.