| Daiana90 a întrebat:

deja m-am saturat.am cunoscut un baiat pe mes, ne-am hotarat sa ne intalnim si in ziua stabilita a zis ca are de invatat si am amanat pe urmatoarea. urmatoarea zi a amanat ca a plouat si ne-am intalit peste o zi.am stat putin si apoi cand ne-am intors pe pes si am vorbit m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui si am acceptat.de atunci adica de vreo 3 saptamani nu ne-am mai intalnit deloc. prima saptamana ca si-a pus a piercing in limba si il doare, dupa aceea am stabilit sa ne intalnim astazi (el a propus sa ne intalnim) dar in ultima clipa mi-a spus ca are teze si maine si poimaine si raspoimaine. a amanat pana acum de 2 ori ca are de invatat, de doua ori ca ploua si odata cu pierceul.eu l-am aprobat mereu, nu i-am zis niciodata "da hai" sau "hai macar putin". mereu i-am zis "e ok","e in regula nu are nimichappy " desi in sinea mea mor de nervi.cum se poate multumi la 17 ani cu o relatie pe mesangryangryangry fara sa ne vedem? deci va rog spuneti-mi si mie ce sa fac... ce parere aveti despre asta?straight face a amanat pana acum de 5 sau 6 oristraight face

15 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cred ca isi bate joc de tine. sau poate e prea timid.

| shtephie a răspuns:

Daca te-ar iubi... v'ati intalni si pe ninsoare.sunt pretexte...
Sfatul meu este sa-l lasi, sa te roage el si u sa nu-l vrei!

| Mihai7best a răspuns:

Isi bate joc de tine happy

| pwp a răspuns:

S-ar putea ca acest baiat sa nu te aiba numai pe tine.eu cred ca are prietena, si de aceea nu va puteti vedea...
eu zic sa termini cu el.
o relatie pe mess nu va duce nicaieri...sad

| Violetta2303 a răspuns:

Esti sigura ca merita adica eu zic ca te plac si alti baieti:-Jnuprea merita cum a facut acum va face mereu:-J

| SimplePlanFanKarina23 a răspuns:

Tipul asta cam face figuri. Poate nu vrea sa aiba o relate ci doar sa stie ca civeva e moarta dupa el si tot timpul ii face pe plac. Eu zic sa vorbesti cu el si sa-l intrebi de ce se poarta asa, sau data viitoare insista sa va vedeti chiar daca el amana. Cand iti place cu adevarat de o persoana faci tot posibilul ca sa sa o vezi si sa-ti petreci timpul cu ea. Si hai sa fim seriosi... tu chiar crezi ca invata atata? Vorbeste cu el si vezi ce zice, daca nu paraseste-l ca nu merita. Sunt baieti mult mai buni pe lumea asta!happy

| bombolinna a răspuns:

Nu cred ca isi bate joc de tine. Poate chiar spune adevarul, ca nu poate sau e mult prea timid.Incearca sa vorbesti cu el sa vezi ce se intampla si fi sincerawinking

| alinutza92r a răspuns:

Baiatu asta ori s-a saurat de tine, ori nu vrea o relatie, ori nu esti pe placul lui, si mie mi s-a intamplat cam aceeasi chestie cu unu, tot asa imi facea, era un tip frumos, chipes, dar tot ma amana, pe tell nu prea vb, eram asa acolo sa fiu, sa se stie ca are si el o gagica, mai bine il lasi balta, mai multi nervi iti faci, eu am fost in culmea fericirii cand am facut-olaughing

| cristiyana a răspuns:

Spune-i ce simti.nu tie in tine pentru ca daca ii spui ca e in regula el te crede si alta data va face la fel. spune-i ce simti.parerea mea big grin pup

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Spune-i ceea ce simti!
Spune-i ca vreti sa va intalniti mai des.

| ciprianpet79 a răspuns:

Poate are pe alta.sau te incearca. sa pici repede

| nebunatica_2307 a răspuns:

Eu cred ca nu vrea sa va vedetistraight face
cel mai bine e sa vorbesti deschis cu el si sa il intrebe care e problema? de ce amana mereu intalnirile?
Sper ca ti-am fost de ajutor
multi pupici:*

| griiulain a răspuns:

Poate ca e foarte timid si tu i-l ei prea tare. Voi va pierdti foarte mult timp in fata calculatorului(ma refer la generatia voastra) si socializati mai putin.Am si eu 2 nepoti care stau la pc toata ziua, de aceeasi varsta, pe unul care sta la mine il trimit cu forta in oras.Ba chiar am inceput sa ii fac program de stat la pc.Deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte nasooll! dar nu cred ca si lui ii convine sa nu va vedeti. odata ce tea intrbt daca vre sa fhi cu el.stii...da'i putin timp... o sa te invite el afara.

| MAXI_5252 a răspuns:

-da si mie mi s-a intamplat odata ca un fost prieten sa tot amane sa ne intalnim, pana intr-o zi cand l-am intrebat. " hei tu chiar nu mai vrei sa iesi cu mine? " si dupa aceea el imi tot zicea, nu ca vreau dar chiar nu pot, si am incercat sa il inteleg, mai ales ca el asteapta de la tine intelegere, deci trebuie sa ai rabdare chiar daca e un lucru destul de greu