| TrollingAllDayLong a întrebat:

Buna dimineata TPU, in acest topic m-am decis sa vorbesc despre viata mea amoroasa, care este una cu peripetii si nu prea placuta. Acum o luna, am cunoscut o fata prin intermediul unei prietene. Binenteles, la inceput nu o bagam in seama si-mi ziceam singur, 'Cine mai e si asta." dar dupa un timp, cand am inceput sa vorbesc cu ea, sa socializam impreuna, m-am indragostit de ea instant. Ideea este ca este versiunea mea numai ca feminina. Aceleasi gusturi, ne plac accelasi tip de persoane si multe altele in comun. Ea avea un prieten cu care era de un an, si des se plangea pe umarul meu despre el, si eu tot ii spuneam sa-si caute pe cineva care o iubeste, probabil ca fiind cel mai prost lucru care l-am spus in viata mea. Cand s-a despartit de acest baiat, mi-am incercat propria sansa incercand sa o impresionez cu gesturi si cadouri frumoase. Desigur, a fost cu succes, si ne-am apropiat mai mult ca niciodata. Dar cand sa aflu. ca eu stateam ca prostu dupa ea in timp ce ea avea un prieten de o saptamana, si nu vroia sa-mi spuna despre el. Atunci mi-am luat inima-n dinti si am intrebat-o daca vrea sa avem o relatie impreuna, promitandu-i lucruri frumoase, care cu siguranta le-as fi facut in momentul in care ea ar fi sarit in bratele mele, dar atunci ea a spus ca nu stie... Fie, am lasat sa fie asa incercand sa nu o terorizez cu intrebari, mai pe scurt sa fiu un disperat. Dupa o alta saptamana, mi-am zis singur ca e timpul sa o mai intreb odata, fiind ultima oara cand fac gestul asta, deoarece chiar nu se merita sa ma milogesc pentru iubire. Atunci, mi-a spus ca nu simte nimic mai mult pentru mine decat un prieten bun la momentul de fata. Voi ce credeti, ar trebui sa incerc in continuare, sa o cuceresc, sau sa-mi continui viata uitand de ea?

Răspuns Câştigător
| SchizofrenicPsihedelic a răspuns:

Nu trebuie sa ai aceasta atitudine de ''milog,,.Tu nu trebuie sa incerci sa te agati cu forta de aceasta fata, sunt destule fete, numai insista.Am trecut printr-o situatie asemanatoare cu a ta. Daca se desparte de actualul prieten si incearca sa vina la tine, nu accepta sa fiti impreuna, chiar daca o iubesti si iti place mult de ea.Nu esti un tricou, uitat intr-un vestiar care il poarta cand vrea ea. Fata a ales sa umble in tricou cu maneca scurta, da relatia poate fi subtire ca si tinuta care a aleso.A venit ''Iarna,, poate vrea sa poarte maneca lunga si vine la tine, las-o sa umble in continuare cu coatele goale.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are nici un rost sa mai incercipentru ti-a zis clar ca nu te vrea ca iubit

| Ana_4223 a răspuns:

Daaca ti.a spus ca te vede ca pe un prietenc asta inseamna ca asa este, ca daca te placea uita de toate si sarea in bratele tale.Roata se intoarce, o sa sufere si ea asa cum ai suferit si cum suferi tu in acest moment, si eu cred ca nu trebuie sa mai stai dupa ea, te.ai milogit destul, vorba ta.Deci in concluzie treci peste mai sunt fete.Deci uita de eaa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o fata zice "nu esti pentru mine decat un prieten" e clar ca nu vrea sa fie cu tine, asa ca uit-o. Oricum, pot sa pun pariu ca mai devreme sau mai tarziu o sa regrete ca nu a acceptat sa fie iubita ta.
Imi pare rau pentru tine, dar trebuie sa mergi mai departe.

| ℓσνє a răspuns:

Buna. Asa a zis pe moment, dar mai tarziu va regreta. Sa nu te miri daca va veni inapoi la tine ca te place. Nu mai insista, din moment ce a spus nu.

| Jijell a răspuns:

Cel mai important: Cand o fata zice "doar prieteni", NU FI PRIETENUL EI! Altfel vei ramane mereu prostul la care apeleaza cand lucrurile merg naspa, si pe care il impinge la o parte imediat ce isi revine. Nu poti fi "doar prieten" cu o fata de care esti atras.