| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste foarte interesanta de spus asa ca va rog din suflet sa cititi pana la capat.
Numele meu este Andrei am aproape 15 ani si am un prieten pe nume Robert de 14 ani, noi suntem in aceeasi clasa.
De 1 Decembrie mi-a spus ca un prieten de-al lui i-a facut cunostiinta indirect (prin facebook) cu o fata pe nume Ella, el mi-a aratat o poza cu ea iar eu i-am spus "Frate succes cu ea " apoi peste o saptamana aud ca Robert a plecat cu acel prieten al lui sa se intalneasca cu acea Fata Ella si cu inca o prietena dea ei pe nume Daniela. Apoi Robert mi-a spus ca accea fata este foarte urata in realitate si ca nu seamana deloc cum e in poze eu i-am spus (ok frate se poate intampla). Apoi m-am gandit putin si mi-am spus ca nu prea e frumos ce a spus Robert, si ca nu trebuie sa judece oamenii dupa aspectul fizic, apoi m-am gandit sa ii dau un mesaj spunandu-i ca imi cer scuze in numele lui Robert, ea mi-a spus ca atunci cand am iesit EL nici macar nu a salutat-o, din acel moment am inceput sa vorbesc din ce in ce mai des cu ea si nu stiam de ce robert spunese ca este foarte urata, pentru ca ea arata chiar foarte bine X|, incet incet incepusem sa imi placa de ea din ce in ce mai mult, ma gandeam la un moment dat ca ar trebui sa ii spun ce simt pentru ea dar nu aveam curaj... incepusem sa ii fac complimente in fiecare zi.
Apoi 1 saptamana nu am mai vorbit, iar cand am reinceput sa vorbesc cu ea tot asa ii faceam complimente iar ea mi-a spus "Hai recunoste ca ma placi", cred ca era evident asa ca am recunoscut iar ea a spus ca nu se suprara, si ca pute fi amici, (dar eu voiam sa fac in asa fel incat sa fiu impreuna cu ea) apoi am intrebat-o daca ar vrea sa iesim undeva in oras, apoi ea mi-a spus "Stiu ca vrei sa fii impreuna cu mine, dar din pacate eu nu simt nimic pentru tine, si oricat de mult ai incerca nu poti deoarece eu iubesc pe altcineva si te rog eu mult nu mai incerca. putem ramane doar amici"
Din ziua accea timp de o luna am fost devastat nu am mai vorbit nici cu ea nici cu prietenii mei nici cu nimeni, nu imi venea sa cred cumde am ajuns sa o plac atat de mult, in fiecare zii in loc sa o plac mai putin si sa o uit, o iubeam cat mai mult.
Apoi intro zii imi da un mesaj cineva, era chiar daniela iar ea stia situatia mea deoarece ea spus prietena ei Ella(Ella fiind fata pe care o placeam), Daniela mi-a spus sa incerc sa gasesc pe altcineva, si sa nu mai fiu suparat, apoi am intrebat-o cine este cel pe care il place Ella, ea mi-a spus ca este un tip pe nume Cosmin din scoala de la ea, de acceasi varsta cu mine, si ca si el o place pe ea.
Eram total devastat cand mi-a spus cineva ca Cosmin, s-a mutat din oras, atunci credeam ca este sansa mea sa o cuceresc pe Ella, dar nu era, am facut mai rau, ea de asemenea era foarte trista ca Cosmin a plecat in alt oras, acesta ea spus ei ca va mai veni pe la ea, atunci cand am incercat sa vorbesc cu ea, era foarte suparata si a spus sa nu mai vorbesc cu ea niciodata si sa o las in pace, mi-am acceptat soarta, intr-o zi eram prin oras, si am vazut cu acel Cosmin venise la ea, eram impreuna si foarte apropiati, imi vena sa turbez acolo si sa ma duc sa il calc in picoare pe ala, dar m-am calmat si am realizat ca el nu are nici o vina, mi-am aceptat soarta, Ella si Cosmin erau impreuna si se iubeau mult, iar eu nu aveam ce sa mai fac asa ca am lasat-o balta.
Acum 2 zile primesc un mesaj de la Ella, intrebanduma ce fac, i-am raspuns politicos, apoi m-a intrebat daca vreau sa vorbim, i-am spus ca "da de ce nu". Mia povestit ca Cosmin Iubitul ei a ranito foarte tare, si ca a inselat-o de mai multe ori dar ea la iertat pana la un punct anume, si mi-a spus "Am realizat ca mai sunt si alti baieti, viata nu se rezuma doar la unul".
De 2 zile tot vorbesc din nou cu ea, si am impresia ca "Filtreaza cu mine", de exemplu mi-a cerut o poza cu mine si a spus ca am iesit bine, apoi mi-a dat si ea una cu ea, i-am spus ca nu ii sta rau, apoi ea mea spus "Ma asteptam la mai mult din partea dar dar mnah"(in forma de gluma).A spus ca siar fi dorit sa ii spun ca e foarte frumoasa cum ii spuneam inainte.
Acum nu stiu ce sa mai cred, ce sa mai fac, chiar nu stiu...
ajutati-ma
FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| tigrahid a răspuns:

Fetelor le place sa se "joace", asa ca incearca sa nu te implici prea mult, ea este intr-o perioada in care se simte singura si din aceasta cauza te cauta. Nu as vrea sa te dezamagesc dar nu investi prea multe sentimente, daca nu i-ai placut de la inceput este greu de crezut ca se va indragosti acum. Este doar o perioada de tranzitie pentru ea, iti spun toate acestea nu ca sa te ranesc si ca sa-ti deschid ochii. Intalneste-te cu ea, dar nu-i da de inteles ca esti atat de indragostit. Nu dispera, la varsta asta ai senzatia ca viata ta se va termina, dar nu este asa. Vei intalni atunci cand nici nu te astepti persoana potrivita. Succes!

14 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Deci nu cred ca toti au raspuns cu "incearca sa o cuceresti, etc". NU clar nu, deci in primul rand nu am inteles in cat timp s-a derulat toata povestea pentru ca holy cow cate s-au intamplat, si cosim ala a avut ocazia sa o si insele pe ella.
Pana la urma faci cum crezi dar o fata care nu a fost acceptata de un baiat si apoi inselata de altul o sa se opreasca la primul care o face sa se simta dorita.
Nu fi tu acel fraier. Te-a bagat odata la friendzone, fa-ti un bine si stai acolo. Daca se poate sa o uiti si mai bine, sau doar fiti amici si vorbeste ca niste amici desi stiu ca e aproape imposibil.
Fii atent sfat aici, du-te in baie, baga-te in cada cu apa fierbinte si stai acolo o ora sau cat trebuie si te gandesti ce vrei tu acu adevarat. Vrei sa fi cu ella asta pentru ca iti place cum arata? pentru ca te intelege? sau pentru ca e fata si na vrei si tu putina actiune. Think! fata te-a refuzat odata, si sigur se va intampla iar.

| s3ker a răspuns (pentru EnvyU):

Pai toate astea s-au intamplat din Decembrie pana acum happy

| EnvyU a răspuns (pentru s3ker):

Deci asculta de tigrahid si de mine pentru ca nu iti vrem raul si stim ce vorbim. Ai grija, nu e ultima fata de pe pamant.

| s3ker a răspuns (pentru EnvyU):

Nici nu stiu ce sa mai cred acum, vreau sa fiu cu ea, dar ma tem ca se va intampla ce ziceti voi.

| EnvyU a răspuns (pentru s3ker):

Deci, nu e ultima fatalaughing esti chiar prea mic sa te preocupe asa mult fetele. Canalizeaza-ti energia spre hobby-uri gen sa citesti carti sau sa inveti chestii despre calculatoare sau orice sa iti ocupe constructiv timpul si sa inveti sa iti controlezi emotiile sa nu te mai atasezi asa repede de orice fata cu care incepi sa vorbesti despre orice.

| neutrino a răspuns:

Fa-o sa se simta bine si spune-i ca este tare frumoasa, dar ca la inceput nu ai observant acest lucru.

| KillMePlease a răspuns:

Hmm...
Interesanta poveste.
Arata-i ce simti treptat, nu o lua prea brusc.Probabil nici ea nu stie ce simte acum. Si chiar daca iti va lua ceva timp sa o convingi ca tu esti cel ce o merita, nu renunta, asta doar daca tu chiar simti ceva pentru ea. Incearca sa te intelegi pe tine si sa aflii cu adevarat ce vrei inainte sa faci un pas gresit. Daca mai ai nevoie de ajutori, ma poti intreba sau imi poti cere un sfat. Iti voi raspunde cat de sincerr pot...Pana atunci, succes!

| KillMePlease a răspuns (pentru KillMePlease):

Ajutor* sincer* laughing)
Scuze pentru greseli.

| s3ker a răspuns (pentru KillMePlease):

Mda..am vazut laughing)) am scirs asa de mult incat am obosit si am mai gresit din cand in cand scuze tongue

| KillMePlease a răspuns (pentru s3ker):

Nu e bai.laughing

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu te vede decat ca pe o roata de rezerva, stie ca esti si vei fi mereu acolo pentru ea si probabil profita de asta. In locul tau as incepe sa fiu mai indiferent cu ea, sa ii arat ca nu ma poate lua de fiecare data cand o lasa iubitul. Mai mult ca sigur o sa te paraseasca in caz ca acel Cosmin apare din nou, sau daca gaseste ceva mai bun

| Pool77 a răspuns:

Nu fi roata de rezerva... Te gandesti la ce s-a intamplat ma?
Dupa ce am citit pot fi 2 secvente...
1. Poate ca inca ii place de Cosmin si vrea sa-l faca gelos cu tine, toti ne intoarcem in zona sigura. Asa ca nu fi fraierul ei.
2. Asta cred ca deja e S.F. Poate te place cu adevarat, insa nu cred eu zic ca ta minte in proportie de 90%...
In locul tau as lasa-o acolo si da-o la draq sa se duca la Cosmin ca e na, daca cineva te inseala nu-l ierti.
Bafta, si gandeste de 3 inainte sa iei o decizie. happy

| Țoglă a răspuns:

Dacă o placi atât de mult, avansează încet, nu băga chiar așa în ea. Ea vine dintr-o altă relație și ai mai fost și respins.S-ar putea doar să te folosească să-i facă ciudă lui Cosmin sau să uite de el.
Ia-o încet cât să știe că trebuie să lupte cât de puțin pentru tine.
Baftă

| s3ker a răspuns:

Foarte multe raspunsuri bune, mai astept putin pana cand voi da funda
Mersi Tuturor