| lucilucica a întrebat:

Buna din nou stie cineva cum e cu temperatura? cand e aproape de ovulatie creste sau scade? cat trebuie sa fie la ovulatie? 37

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In timpul ovulatiei temperatura corpului creste... Observi o diferenta de 0.2-0.3 grade fata de temperatura obisnuita a corpului tau. Temperatura aceasta o masori in fiecare dimineata fara sa te dai jos din pat. Si conteaza si daca consumi alcool in ziua de dinainte... Influenteaza aceasta temperatura.

3 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

La ovulatie creste temperatura.este normal sa dureze inca o saptamana max dupa menstra. vrei sa folosesti aceasta metoda? este riscanta

| micuta_8485 a răspuns:

Iti iei temperatura inainte de a te ridica din pat dimineata iar inainte de ovulatie ai sub 37 iar in timpul ovulatiei ai 37-37, 2.

| marin a răspuns:

Temperatura ori prognoza meteo.